Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Lubelskie: duży pożar suszarni. Z dymem poszło 20 ton kukurydzy

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Lubelskie: duży pożar suszarni. Z dymem poszło 20 ton kukurydzy
Wiadomości Pożary
Data publikacji 17.10.2022r.

Szacuje się, że na skutek pożaru, jaki 14 października około 1 w nocy wybuchł w Dobromierzycach (woj. lubelskie) spłonęło blisko 20 ton kukurydzy.

Hrubieszów. Nocna akcja gaśnicza silosu na kukurydzę

14 października kilka minut przed północą dyżurny PSP w Hrubieszowie przyjął zawiadomienie o pożarze suszarni na zboże w Dobromierzycach (woj. lubelskie). - Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów zastano pożar suszarni wypełnionej około 20 tonami kukurydzy. Silos wyposażony w piec na słomę w całości objęty był ogniem – podaje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z KP PSP w Hrubieszowie.

r e k l a m a

Blisko 6 godzin akcji gaśniczej

Na miejscu pożaru pracowało 22 strażaków z PSP oraz okolicznych OSP. W sumie działania gaśnicze prowadziło sześć zastępów z Hrubieszowa, Wronowic, Podhorzec i Werbkowice. Działania gaśnicze z użyciem podnośnika koszowego prowadzone były z wysokości oraz z poziomu gruntu. W sumie trwały one blisko sześć godzin i zakończyły się równo po 5 godzinach i 47 minutach akcji gaśniczej.

Zawinił piec

Silos, w którym znajdowała się kukurydza, wyposażony był w piec i to właśnie ten piec najprawdopodobniej doprowadził do kolosalnych strat. Zdaniem strażaków prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność pieca. Iskra z paleniska spowodowała zapłon słomy i ogień szalał w najlepsze.

To, czego nie strawiły płomienie, wodą zalali strażacy interweniujący na zdarzeniu.

Michał Czubak
Fot. PSP Hrubieszów

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a