Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Ogromny BYK wpadł do szamba. Akcja ratunkowa z ładowarką [FOTO]

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Ogromny BYK wpadł do szamba. Akcja ratunkowa z ładowarką [FOTO]
Wiadomości wypadki
Data publikacji 06.11.2019r.

W Garbinie pod Braniewem byk wpadł do szamba. Na ratunek zwierzęcia pospieszyły dwa zastępy strażaków z PSP Braniewo i OSP Frombork oraz mieszkańcy wsi. Do uwolnienia ogromnego byka użyto także koparko–ładowarki.

Garbina: byk uwięziony w szambie

Tuż po godz. 10.00 rano w poniedziałek 4 listopada 2019 roku służby ratunkowe w powiecie braniewskim (woj. warmińsko-mazurskie) zostali poinformowani, że w jednym z gospodarstw w Garabinie do szamba wpadł byk i w żaden sposób nie można go wydostać z tej pułapki. Na pomoc zostali wysłani strażacy z PSP Braniewo oraz OSP Frombork. 

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, przekonali się, że ściany szamba są bardzo wysokie co znacznie ograniczało pole działania. W tej sytuacji strażacy najpierw zabezpieczyli byka przy pomocy liny i wypompowali ze zbiornika znaczną część wody i nieczystości. Następnie jeden z sąsiadów rolnika przy użyciu koparko–ładowarki usunięto część ściany i ziemi wykonując wyjście dla byka

Akcja była trudna i wymagała sporo siły jak również precyzji, bo ratownicy musieli bardzo uważać, by nie poranić zwierzaka. Byk po wydobyciu został wypuszczony na pobliskie pole. Wspólne działanie strażaków i mieszkańców pozwoliło uratować zwierzaka. Ta akcja to kolejny przykład z jak różnorodnymi zadaniami muszą się mierzyć w swojej pracy strażacy – podkreśla mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie.  

  • Byk wpadł do szamba w jednym z gospodarstw w Garbinie pod Braniewiem 

 

r e k l a m a

Cielak wpadł do szamba w tej samej wsi

To już kolejna akcja strażaków z Braniewa w Garbinie związanej z ratowaniem zwierzęcia uwięzionego w szambie. 22 czerwca 2019 roku w Garbinie do szamba wpadł cielak. Również wówczas na pomoc ruszyli mieszkańcy wsi oraz dwa zastępy strażaków z PSP w Braniewie. 

Wówczas strażacy  wyposażeni w specjalistyczne ubrania do pracy w tak trudnych warunkach oraz niezbędny sprzęt weszli do zbiornika i wydobyli zwierzę, które na szczęście na ucierpiało w zdarzeniu. Cielę wróciło do właściciela gospodarstwa rolnego. 

 

Paweł Mikos
Fot. PSP Braniewo

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a