Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Pod Gostyniem otruto niemal pół miliona pszczół

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Pod Gostyniem otruto niemal pół miliona pszczół
Wiadomości Policja
Data publikacji 16.09.2021r.

Gostyńska policja prowadzi postępowanie w sprawie otrucia niemal pół miliona pszczół w pasieki w Tworzymirkach (woj. wielkopolskie). Nieznani sprawcy otruli pszczoły w 21 rodzinach pszczelich.

Gostyń. W Tworzymirkach zabito 420 tys. pszczół. Straty wyceniono na 44 tys. zł

W lecie w Tworzymirkach znajdowała się pasieka, w której schronienie miało 21 pszczelich rodzin. Do czasu. W sobotę 11 września właściciel pasieki poszedł obejrzeć swoje ule i zorientował się, że pszczół nie widać. Po bliższym przyjrzeniu się ulom zauważył także, że znajdujące się w nim owady zostały otrute. Z kolei kolejne 4 niezamieszkałe przez pszczoły ule zostały zniszczone. Nieznani sprawcy zniszczyli je, uszczelniając powierzchnie pianką montażową.

r e k l a m a

Nieznane motywy sprawców

Zabiciem pszczół oraz zniszczeniem mienia zajmują się gostyńscy kryminalni. Poszukują oni świadków zdarzenia albo osoby, które mogą mieć wiedzę na ten temat. – Prosimy o kontakt telefoniczny osoby, które mają informację mogące przyczynić się do ustalenia sprawców tego zdarzenia. Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu telefon: 47 77 25 200 – apeluje gostyńska policja.

r e k l a m a

Motywy działania sprawców nie są znane.

Poszkodowany gospodarz wstępnie wyliczył swoje straty na 44 tys. zł. Osobom odpowiedzialnym za wybiec blisko pół miliona pszczół i zniszczenie uli grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Żyrardów: W gminie Mszczonów znaleziono około 2 milionów martwych pszczół

Żyrardowska policja wspólnie z władzami gminy Mszczonów oraz pszczelarzami wyjaśniają zdarzenie, do którego doszło tuż przed majowym weekendem. Wtedy na jednej z pasiek pszczelarz zauważył martwe pszczoły. To samo było na drugiej pasiece. W sumie, jak szczuje właściciel, życie straciło około 2 milionów owadów.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Egzemplarz Tygodnik Poradnik Rolniczy nr 20-21/2020

Egzemplarz Tygodnik Poradnik Rolniczy nr 20-21/2020

Płacisz tylko

9,98 zł SPRAWDŹ

Michał Czubak
Fot. KPP Gostyń

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a