Lidl zainwestuje 600 mln euro w trzodę chlewną. Ile trafi do rolników?Justyna Czupryniak, Bartek Kaszuba/Canva
StoryEditorTrzoda chlewna

Lidl zainwestuje 600 mln euro w trzodę chlewną. Ile trafi do rolników?

06.05.2024., 10:00h
Lidl chce zaoferować hodowcom trzody chlewnej nowe umowy na dostawy. Pomysł ten jest odpowiedzią na wyzwania stojące przed branżą.

Jak poinformował holenderski magazyn branżowy Boerderij, brytyjska spółka zależna niemieckiego dyskontu spożywczego Lidl chce zainwestować prawie 600 mln euro w branżę trzody chlewnej. Pieniądze mają być przeznaczone na stworzenie nowego modelu umów oraz zróżnicowane projekty.

Nowe umowy Lidla dla hodowców trzody chlewnej

Okazuje się, że Lidl chce zaoferować hodowcom trzody chlewnej nowe umowy na dostawy, które będą obejmowały model cenowy oparty na kosztach i gwarancję zakupu. Działanie spółki ma na celu zapewnienie bardziej stabilnego modelu cenowego dla tej branży. Co ciekawe, Lidl utworzył już własną spółdzielnię producentów zrzeszających hodowców trzody chlewnej, wzorując się na innych dużych sprzedawcach detalicznych w Wielkiej Brytanii.

Jakie projekty badawcze wesprze Lidl?

W opracowaniu nowych umów o współpracy Lidla z hodowcami trzody chlewnej mogli uczestniczyć rolnicy i duże przedsiębiorstwa mięsne Pilgrim’s i Cranswick. Lidl poza stworzeniem nowych umów planuje również wsparcie projektów badawczych, takich jak:

  • redukcja emisji CO2 w produkcji wieprzowiny,
  • wykorzystanie kamer 3D do analizy zachowań zwierząt.

Wsparcie będzie również przeznaczone na projekty mające na celu poprawę jakości wody w regionach o silnym przemyśle przetwórczym.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: boerderij.nl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. czerwiec 2024 09:47