Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Policja wlepia mandaty za rozsypane na drodze buraki

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Policja wlepia mandaty za rozsypane na drodze buraki
Wiadomości Policja
Data publikacji 05.12.2020r.

Średzka drogówka nie ma skrupułów. Buraki wysypujące się na ulice i drogi, spadające przed inne pojazdy – to niestety codzienność średzkich dróg jesienią. Stąd też liczne akcje policji, podczas których sypią się mandaty.

Buraczana kampania na średzkich drogach

Policjanci drogówki ze średzkiej komendy policji (Wielkopolska) prowadzą „buraczaną kampanię”, czyli akcję, podczas których nie tylko profilaktyczną, ale także represyjną. Chodzi o transport niezabezpieczonych ładunków tego słodkiego warzywa.

r e k l a m a

Buraki spadają z przyczep i to jest bardzo niebezpieczne. Kierowcy jadący za ciężarówkami czują dyskomfort, bo ładunek wysypuje się przy hamowaniu i na każdym zakręcie. Nagle część ładunku potrafi spaść wprost pod koła jadącego za ciężarówką innego auta. W najlepszym przypadku dochodzi do nagłego, niebezpiecznego hamowania, dlatego można się spodziewać mandatu za takie właśnie wykroczenie jak przewóz niezabezpieczonego ładunku – tłumaczy Edyta Kwietniewska ze średzkiej komendy policji.

Burak uderzył w głowę

r e k l a m a

Średzka policja jeszcze szczególnie na takie zachowania kierujących wyczulona, bo doszło tam niegdyś do wypadku właśnie spowodowanego… burakiem. Na rondzie Jana Pawła II w Środzie, gdzie spadający burak uderzył w głowę przejeżdżającego rowerzystę. Cyklista trafił do szpitala w stanie krytycznym.

Michał Czubak
Fot. KPP Środa Wlkp

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a