Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Rozpoczął się proces właściciela zakładów mięsnych Zbyszko. Zarzut oszukania 400 rolników

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Rozpoczął się proces właściciela zakładów mięsnych Zbyszko. Zarzut oszukania 400 rolników
Wiadomości Policja
Data publikacji 23.09.2022r.

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Zbigniewa K., właściciela zakładu i sieci sklepów mięsnych „Zbyszko”. Zarzuca mu się oszustka na ponad 23 mln zł. Pokrzywdzonych jest kilkuset rolników.

Zbigniew K. oszukał około 400 hodowców bydła

Ze zgromadzonego przez prokuraturę materiału wynika, że 62-letni dziś twórca imperium ZM „Zbyszko” nie płacił rolnikom za dostarczane im bydło. Pokrzywdzonych jest około 400 hodowców z całej Polski. To właśnie rolnicy, którzy nie otrzymywali środków od zakładu mięsnego, zaalarmowali organy ścigania.

W związku z tym w marcu ubiegłego roku prokuratura aresztowała Zbigniewa K. Do sądu został doprowadzony w kajdankach, prosto z aresztu. Podczas procesu, który rozpoczął się 21 września, przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do 10 lat więzienia.

r e k l a m a

Zbigniew K. przenosił własność na osoby trzecie

Jak ustaliła prokuratura podejrzany usuwał składniki swojego majątku przenosząc własność na rzecz innych osób, reprezentujących podmioty powiązane, co miało na celu ograniczenie możliwości zaspokojenia roszczeń przez licznych wierzycieli.

Na skutek podjętych przez podejrzanych działań doszło do przeniesienia własności 35 koni oraz źrebiąt o szacunkowej wartości przekraczającej 4,5 mln złotych.

Michał Czubak
Fot. arch. ZM Zbyszko

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a