Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Skradziony ciągnik ukryli… w zaroślach. Złodziejom grozi do 10 lat odsiadki

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Skradziony ciągnik ukryli… w zaroślach. Złodziejom grozi do 10 lat odsiadki
Wiadomości Policja
Data publikacji 05.08.2022r.

Dwaj mężczyźni odpowiedzą za kradzież Zetora z przyczepką z terenu Wielkiej Wsi (woj. wielkopolskie). Pojazd wart był ponad 35 tys. zł i już wrócił do prawowitego właściciela, a złodzieje trafią przed sąd.

Wolsztyn. Nieznani sprawcy pokusili się na Zetora

W minionym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie zgłosił się mieszkaniec Wolsztyna informując, że nieznany sprawca, bądź sprawcy ukradli należący do niego ciągnik rolniczy Zetor wraz z przyczepą. Do kradzieży pojazdu doszło w nocy w Wielkiej Wsi (woj. wielkopolskie), gdzie ciągnik wykorzystywany był do prac ziemnych.

r e k l a m a

Czynności na miejscu kradzieży przeprowadzone przez policjantów nie pozwoliły na ustalenie sprawców kradzieży zestawu.

Pomógł świadek

r e k l a m a

Tego samego dnia policja wzięła na spytki okolicznych mieszkańców i się udało. Jeden z nich pomógł policjantom ustalić sprawców. „Dzięki pomocy i zaangażowaniu mężczyzny wytypowano dwóch potencjalnych sprawców kradzieży. Obaj byli mieszkańcami gminy Siedlec, a jeden z nich znany był policjantom z uwagi na popełnione wcześniej przestępstwa” – czytamy w komunikacie wolsztyńskiej policji.

Sprawcom grozi nawet 10 lat za kratami

Następnego dnia, kiedy mundurowi zapukali do drzwi jednego z nich oprócz niego był tam również podejrzewany o udział w przestępstwie jego znajomy. Jeden z mężczyzn był pijany – miało ponad 2 promile alkoholu.

Trzeźwy złodziej od razu się przyznał do kradzieży traktora. Pijany najpierw musiał wytrzeźwieć. Następnego dnia i on przyznał się do podprowadzenia Zetora z przyczepką.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – aktualny egzemplarz

Tygodnik Poradnik Rolniczy – aktualny egzemplarz

Płacisz tylko

6,55 zł SPRAWDŹ

Skradziony ciągnik ukryli w zaroślach

Złodzieje powiedzieli policjantom także, gdzie ukryli łup. Mundurowi udali się do Starego Jaromierza, wsi oddalonej od miejsca kradzieży o około 8 km i tam znaleźli zarówno Zetora jak i przyczepę. Skradzione mienie znajdowało się ukryte w wysokich zaroślach.

Michał Czubak

Fot. KPP Wolsztyn

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a