Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

SZOK! Połączył VW Golfa z ciągnikiem i ruszył na testy po ulicach stolicy [FILM]

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
SZOK! Połączył VW Golfa z ciągnikiem i ruszył na testy po ulicach stolicy [FILM]
Wiadomości Ciekawostki
Data publikacji 25.04.2021r.

Monster Golf – tak się nazywa pojazd, który powstał z połączenia Volkswagena Golfa z częściami od ciągnika rolniczego. Pojazd tak stworzył jeden z drifterów i youtuberów. Wypróbował go na ulicach Wilna. Jaka była reakcja litewskiej policji?

Oto monster truck po litewsku – połączenie VW Golfa z ciągnikiem

Norbert Daunoravicius-Norbe, jeden z litewskich drifterów i youtuberów postanowił stworzyć dość nietypowy pojazd. Sam nazwał go Monster Golf. Do starego volkswagena golfa dołączył koła od ciągnika rolniczego.
Domorosły konstruktor postanowił sprawdzić jaki Monster Golf prowadzi się po takich zmianach. Jednak zamiast wypróbować go na polu czy zamkniętym torze albo placu ruszył na jazdę próbną po ulicach Wilna. Na dodatek filmik z przejażdżki po stolicy Litwy zamieścił na swoim kanale na YouTube. 

r e k l a m a

Litewska policja nałożyła mandat i odebrała prawo jazdy kierowcy Monster Golfa

Nietypowy pojazd na ulicach Wilna nie umknął uwadze policjantów. Wileńska drogówka uznała za niedopuszczalne jazdę pojazdem z kołami, które wystają poza obrys nadwozia. Według ustaleń policjantów, Monster Golf miał jednocześnie zajmować część jezdni i częściowo poruszać się po chodniku, co stanowił duże zagrożenie zarówno dla innych kierowców, jak i dla przechodniów. Kierowcy skrzyżowaniu Golfa z traktorem został też ukarany za to, że nie używał kierunkowskazów.
Norbert Daunoravicius-Norbe został ukarany mandatem w wysokości aż 225 euro. Na dodatek stracił prawo jazdy na 12 miesięcy.
Kierowca Monster Golfa nie zgodził się z tak surową karą, zwłaszcza utratą prawa jazdy i odwołał się od decyzji policjantów do sądu.Paweł Mikos
Fot. NorbeFilms/YouTube.com (zrzut ekranu)

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a