Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Wielka Brytania zaostrza przepisy związane z dobrostanem zwierząt

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Wielka Brytania zaostrza przepisy związane z dobrostanem zwierząt
Wiadomości Prawo
Data publikacji 15.05.2021r.

W myśl nowych przepisów o dobrostanie zwierząt obowiązywać będzie między innymi zakaz wywozu żywych zwierząt do tuczu i uboju czy badanie wykorzystania klatek dla drobiu oraz kojców porodowych dla świń.

Dobrostan zwierząt po brytyjsku

Kraje członkowskie Unii Europejskiej pracują nad poprawieniem dobrostanu zwierząt gospodarskich, podobnie czyni rząd w Londynie, który jednak zaznacza, że po Brexicie może jeszcze dalej rozwinąć politykę związaną z poprawą dobrostanu zwierząt.

r e k l a m a

Zwierzęta to czujące istoty, które należy traktować z należytym im szacunkiem

Rząd zamierza wprowadzić ustawę o wrażliwości na zwierzęta, która zakłada między innymi zaostrzenie standardów dla dobrostanu zwierząt. Plan zakłada wprowadzenie zakazu eksportu żywych zwierząt do uboju i tuczu, zakazami sprzedaży foie gras oraz uznanie zwierząt za istoty czujące.

Jeśli chodzi o zwierzęta hodowlane to planowane wdrożenie nowych środków ochrony zakłada również badanie wykorzystanie klatek dla drobiu i kojców porodowych dla świń.

Zmiany mają także dotknąć zwierzęta domowe. Projekt ustawy zakłada m.in. chipowanie kotów, zwiększenie uprawnień służb do ochrony zwierząt oraz powołanie grupy zadaniowej, która zajmowałaby się kradzieżami i przemytami zwierząt.

Michał Czubak
Fot. Pixabay
Źródło: Reuters

Widziałeś już nasze video "Ostatni TPR redagowany przez Krzysztofa Wróblewskiego. A w nim m.in. o gniewie rolników"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a