Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Włamał się do gospodarstwa znajomych. Ukradł maszyny rolnicze

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Włamał się do gospodarstwa znajomych. Ukradł maszyny rolnicze
Wiadomości Policja
Data publikacji 02.05.2020r.

Pod Białą Podlaską z gospodarstwa zniknęły maszyny rolnicze, w tym pług, brony czy kultywator. Policjanci szybko zdołali namierzyć złodzieja. Okazało się, że złodziejem jest znajomy okradzionej rolniczki. Jaka kara grozi mu za kradzież maszyn rolniczych?

Biała Podlaska: 35-latek ukradł znajomym rolnikom maszyny rolnicze 

W sobotę 25 kwietnia 2020 roku oficer dyżurny komisariatu w Wisznicach otrzymał zgłoszenie o kradzieży maszyn rolniczych i elektronarzędzi z jednego z gospodarstw rolnych w gminie Wisznice. Zgłaszający przestępstwo rolnik poinformował, że z ogrodzonej posesji skradziono m.in.:

  • pług, 
  • brony, 
  • kultywator, 
  • podnośnik hydrauliczny, 
  • betoniarka.

– Dodatkowo „amator cudzego mienia” włamał się do jednego z budynków gospodarczych, które znajdowały się na posesji. Tu skradł m.in. elektronarzędzia oraz meble kuchenne. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę niemal 15,5 tys. złotych – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

 

r e k l a m a

Złodziej sprzętu rolniczego może trafić na 10 lat za kraty

Na miejsce przestępstwa zostali skierowani policjanci Zespołu Kryminalnego komisariatu w Wisznicach. Kryminalni bardzo szybko zdołali ustalić osobę, która mogła odpowiadać za kradzież maszyn rolniczych. 35-letni mieszkaniec gminy Sosnówka został zatrzymany do wyjaśnienia. 

– We wtorek 28 kwietnia 35-latek usłyszał zarzut i przyznał się do winy. W rozmowie z policjantami przyznał, że wiedział o znajdującym się w miejscu kradzieży sprzęcie, gdyż znajdował się on na posesji zamieszkiwanej przez jego znajomą – wyjaśnia podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Mundurowym udało się także odzyskać wszystkie skradzione maszyny rolnicze i inne urządzenia i to pomimo, że złodziej zdążył już część z nich sprzedać do jednego z pobliskich skupów złomu.

Za kradzież sprzętu rolniczego z gospodarstwa znajomych 35-latek może zostać skazany nawet na 10 lat pozbawienia wolności.

 

Paweł Mikos
Fot. KMP Biała Podlaska
Źródło: KMP Biała Podlaska

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: jak utrzymać rentowność produkcji mleka w czasie kryzysu?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a