r e k l a m a

Partner serwisu

Jest MOC! Nowa generacja ciągników John Deere 7R i 8R [ZDJĘCIA]

Maszyny Rolnicze Ciągniki
Data publikacji 30.10.2019r.

John Deere, amerykański producent maszyn rolniczych, pokazał nową generację ciągników serii 7R i 8R. Najmocniejszych z tych ciągników ma aż do 458 KM. Ciągniki maja od nowa stworzoną kabinę i udogodnienia związane z rolnictwem precyzyjnym.

r e k l a m a

Precyzyjne rolnictwo w wykonaniu ciągników John Deere’a

Nowa generacja ciągników John Deere serii 7R i 8R została wyposażona w jeszcze bardziej zoptymalizowany system AutoTrac, obejmujący opcjonalnie zintegrowany odbiornik StarFire 6000. 

Dzięki temu do Centrum Operacyjnego, czyli platformy opartej na przeglądarce internetowej, można zarządzać dokumentacją upraw, planować realizację zabiegów agrotechnicznych czy po prostu określać granice pola, linie naprowadzania oraz przeglądać inne dane, w tym te konfigurujące ciągnik. 

Co istotne, John Deere zapewnia, że bezprzewodowa transmisja danych (WDT) do Centrum Operacyjnego udostępniana jest bezpłatnie przez pięć lat.

Z kolei system AutoSetup umożliwia pobranie do każdego ciągnika serii 7R i 8R danych o wszystkich polach w gospodarstwie, maszynach współpracujących z ciągnikiem i narzędziach potrzebnych do wykonania różnych prac polowch. 

– Takie rozwiązanie eliminuje ryzyko niepoprawnej konfiguracji oraz znacznie upraszcza proces, dzięki czemu ciągnik jest znacznie szybciej gotowy do użytku na polu. AutoSetup będzie dostępny wkrótce po przybyciu pierwszych maszyn do Europy – podkreśla Szymon Kaczmarek, specjalista ds. produktu w John Deere Polska.

W ciągnikach John Deere serii 7R i 8R może być również zamontowany system JDLink oraz Expert Alert. To drugie rozwiązanie pozwala na szybsze określenie, które podzespoły w ciągniku są już zużyte i wymagają wymiany w najbliższym czasie, co ogranicza ewentualne postoje na usunięcie awarii i redukuje koszty napraw. 

 

Łatwiejsze wejście i więcej przestrzeni w nowej kabinie ciągników John Deere 7R i 8R

r e k l a m a

Ciągniki John Deere serii 7R i 8R nowej generacji będą wyposażone również w kabiny zaprojektowane od nowa. 

Amerykański producent maszyn rolniczych wzmocnił oświetlenie LED 360° o ok. 60%, przez co w kabinie operator ma bardzo jasno, nawet podczas pracy w nocy. John Deere najwidoczniej posłuchał operatorów największych ciągników, którzy w okresie intensywnych prac spędzają w traktorze po 8 czy 12 godzin, a czasem i dłużej. Dlatego w nowej generacji ciągników John Deere serii 7R i 8R została zamontowana lodówka o pojemności do 11 litrów. 

Kolejne zmiany również zostały wprowadzone na prośbę klientów. Inżynierowie John Deere’a zaprojektowali szersze wejście do kabiny oraz niżej zamontowali klamkę od drzwi, co ma ułatwić wsiadanie do ciągnika. 

Zadbano także o jeden z najważniejszych elementów kabiny czyli fotel. John Deere oferuje m.in. podgrzewany fotel dostępny z tapicerką z perforowanej skóry, aktywnym obiegiem powietrza, funkcją dwustrefowego masażu oraz różnymi elementami regulowanymi elektrycznie i pneumatycznie. 

Kolejna zmiana powinna zadowolić wysokich rolników, gdyż powiększono przestrzeń nad głową operatora. Udało się to uczynić po przeniesieniu układu klimatyzacji przeniesiono pod kabinę. W ten sposób zredukowano także poziom szumu w kabinie.

– Nagłośnienie przestrzenne w układzie 6.1 z głośnikami i subwooferem zapewnia najwyższej jakości wrażenia muzyczne niczym w sali koncertowej. Radioodbiornik z 6,5-calowym DAB+ ekranem dotykowym daje najnowocześniejszy dostęp do informacji i rozrywki – opowiada Szymon Kaczmarek.

 

Ciągnik John Deere 7R mają mieć wskaźniki efektywności zużycia paliwa

Jak podkreśla John Deere, w nowej serii flagowym modelem jest John Deere 7R 330 o mocy do 363 KM, która można jeszcze zwiększyć do 373 KM poprzez inteligentne zarządzanie mocą. Producent zapewnia, że wszystkie ciągniki nowej generacji maja charakteryzować się dobrym wskaźnikiem efektywności zużycia paliwa, co powinno przynieść oszczędności dla rolników czy firmy wykonujących usługi tą maszyną. 

– Jak dotąd ciągnik John Deere 7R wykazał się ekonomicznością w testach DLG. Wdrożenie tej koncepcji także w nowym najwyższym modelu 7R 330 oznacza, że korzystny stosunek masy do mocy wynoszący zaledwie 30 kg/KM przekłada się pozytywnie na wydajność, przyspieszenie i zużycie paliwa – zapewnia Szymon Kaczmarek z John Deere Polska.

 

Rolnik może wybrać jedną z trzech skrzyń biegów do John Deere’a 7R 

Amerykańska marka ciągników daje klientom zainteresowanym nowym ciągnikiem John Deere 7R możliwość wyboru odpowiedniej dla ich potrzeb skrzyni biegów: bezstopniowej AutoPowr, e23 lub PowerShift. 

Producent zapewnia, że każda z tych przekładni sprawdzi w przy różnych pracach polowych, chociażby przy rozrzucaniu obornika, siewie zbóż, belowaniu słomy czy siana,  koszeniu użytków zielonych oraz do prac transportowych

Nowa seria John Deere 7R może być wyposażona w joysticki CommandPRO z przekładnią AutoPowr. Kolejnym udogodnieniem w serii 7R jest możliwość dociążenia ciągnika w kilka sekund bez wychodzenia z kabiny, dzięki opcji EZ Ballast.

 

Jakie są dane techniczne ciągników John Deere serii 7R?

Poniżej zestawienie parametrów technicznych dla ciągników serii 7R: 

 • John Deere 7R 250 – moc znamionowa to 250 KM, maks. moc silnika bez IPM to 275 KM, a z IPM to 290 KM, silnik typu PSS z 6 cylindrami o pojemności 6,8 litra;
 • John Deere 7R 270 – moc znamionowa to 270 KM, maks. moc silnika bez IPM to 297 KM, a z IPM to 305 KM, silnik typu PSS z 6 cylindrami o pojemności 6,8 litra;
 • John Deere 7R 290 – moc znamionowa to 290 KM, maks. moc silnika bez IPM to 319 KM, a z IPM to 332 KM, silnik typu PVS z 6 cylindrami o pojemności 9 litrów;
 • John Deere 7R 310 – moc znamionowa to 310 KM, maks. moc silnika bez IPM to 341 KM, a z IPM to 352 KM, silnik typu PVS z 6 cylindrami o pojemności 9 litrów;
 • John Deere 7R 330 – moc znamionowa to 330 KM, maks. moc silnika bez IPM to 363 KM, a z IPM to 373 KM, silnik typu PVS z 6 cylindrami o pojemności 9 litrów.

 

Nowy John Deere 8RX ma maksymalnie chronić glebę, dlatego ma aż 4 gąsienice 

W modelach ciągników z 8 w nazwie John Deere przedstawił aż 3 wersje:

 • 8R to nowe ciągniki kołowe, 
 • 8RT, czyli ciągniki dwugąsienicowe,
 • 8RX to zupełnie nowa wersja ciągników z czterema gąsienicami.

Ciągniki John Deere 8RX został opracowany w taki sposób, aby ciągnik w jak najmniejszym stopniu ugniatał glebę i jednocześnie dalej był zwrotny, stąd pomysł na zastosowanie aż 4 gąsienic, które znacznie zmniejszają nacisk na powierzchnię ziemi. 

Pomimo zastosowania aż czterech gąsienic, ciągnik John Deere 8RX ma szerokość przejazdowa mniejsza poniżej 3 m, a jego prędkość maksymalna wynosi 40 km/h.

Jak podkreśla John Deere, model 8RX jest bardziej stabilny niż typowy ciągnik dwugąsienicowy i powinien lepiej sobie radzić w trudnych warunkach, np. podmokłej glebie. W tym ciągniku można zamontować gąsienice o szerokości od 41 cm do 76 cm. Warto także dodać, że ciągnik samoczynnie czyści gąsienice.

 

Jeszcze mocniejszy ciągnik John Deere 8RT i lepsze hamulce dla całej serii 8R

Z kolei w ciągnkach John Deere 8RT producent zwiększył jego moc o 40 KM. Nowa generacha John Deere’a 8RT ma obniżać koszty eksploatacji i konserwacji silnika ze względu na nieco zmienioną konstrukcję. Otóż układ pomocniczy silnika został przeniesiony na przód maszyny, a chłodnica zyskała wentylator wiskotyczny. 

W ciągnikach John Deere serii 8R mamy do czynienia – z trzema rodzajami przekładni. We wszystkich modelach do serii 8R 340 rolnik ma do dyspozycji skrzynię PowerShift z układem biegów 16/5. Maszyny mogą być również wyposażone w skrzynię e23 z systemem Efficiency Manager lub bezstopniową przekładnię AutoPowr. 

Amerykański producent maszyn rolniczych zapewnia także, że znacznie zostały wzmocnione tylne hamulce. 

Wygląd ciągników John Deere serii 8R jest wspólnym dziełem pracowników John Deere’a i ekspertów z BMW Designworks 

 • Wygląd ciągników John Deere serii 8R jest wspólnym dziełem pracowników John Deere’a i ekspertów z BMW Designworks

 

Jakie są dane techniczne ciągników John Deere serii 8R?

Poniżej zestawienie parametrów technicznych dla ciągników serii 8R: 

 • John Deere 8R 280 (typ 8R) – moc znamionowa to 280 KM, maks. moc silnika bez IPM to 308 KM, a z IPM to 326 KM, możliwe przekładnie: PowerShift 16/5, skrzynia e23, przekładnia AutoPowr;
 • John Deere 8R 310 (typ 8R, 8RT, 8RX) – moc znamionowa to 310 KM, maks. moc silnika bez IPM to 341 KM, a z IPM to 357 KM, możliwe przekładnie: PowerShift 16/5, skrzynia e23, przekładnia AutoPowr;
 • John Deere 8R 340 (typ 8R, 8RT, 8RX) – moc znamionowa to 340 KM, maks. moc silnika bez IPM to 374 KM, a z IPM to 388 KM, możliwe przekładnie: PowerShift 16/5, skrzynia e23, przekładnia AutoPowr;
 • John Deere 8R 370 (typ 8R, 8RT, 8RX) – moc znamionowa to 370 KM, maks. moc silnika bez IPM to 407 KM, a z IPM to 443 KM, możliwe przekładnie: skrzynia e23, przekładnia AutoPowr;
 • John Deere 8R 410 (typ 8R, 8RT, 8RX) – moc znamionowa to 410 KM, maks. moc silnika bez IPM to 443 KM, a z IPM to 458 KM, możliwe przekładnie: skrzynia e23.

 

 

Paweł Mikos

Fot. John Deere

Źródło: John Deere 

Widziałeś już nasze video "Opryskiwacz Amazone Pantera III generacji"?

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a

Użytkowniku zadecyduj o wyrażeniu zgody!

Skrollując treść naszego Serwisu, zamykając okno tego komunikatu (X), klikając na elementy strony poza tym komunikatem bez zmian ustawień w zakresie prywatności, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. (dalej PWR/my) i Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji w serwisach PWR i w Internecie. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć.
Dowiedz się więcej lub zdecyduj o zgodzie.

Nasz cel to dostarczanie interesujących Ciebie treści, również przez dopasowane do Twoich zainteresowań reklamy. Twoja zgoda na wykorzystanie plików cookies i podobnych technologii w Twojej przeglądarce umożliwi nam dostosowanie przekazu do Twoich preferencji. Pozwoli ograniczyć ilość prezentowanych reklam Brak zmian ustawień przeglądarki jest Twoją zgodą na zapis plików cookies i podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym i wykorzystanie zapisanych w nich informacji. Ustawienia przeglądarki w zakresie cookies możesz zawsze zmienić
(szczegóły w Polityce Prywatności).

Drogi Użytkowniku!

Przez dalsze Aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, oznacza, że zgodziłeś się na przechowywanie w Twojej przeglądarce plików cookies i na przetwarzanie gromadzonych dzięki nim danych osobowych przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o. i naszych Zaufanych Partnerów. Dowiedz się więcej lub wycofaj zgody