Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Producent ciągników sparaliżowany po ataku hakerów

Michał Czubak
Kategoria: Maszyny Rolnicze
Producent ciągników sparaliżowany po ataku hakerów
Maszyny Rolnicze Policja
Data publikacji 19.05.2022r.

Już dwa tygodnie trwa przywracanie zdolności produkcyjnych przez grupę AGCO, producenta ciągników Fendt, Massey Ferguson i Valtra. Wszystko po zmasowanym ataku hakerskim z początku maja. Sprawą zajęło się m.in. FBI.

AGCO zaatakowane przez hakerów

Właściciel marek Fendt, Massey Ferguson czy Valtra dopiero wstaje z kolan po tym, jak 5 maja koncern AGCO został zaatakowany przez hakerów. Firma próbuje przewrócić działanie systemów i operacji biznesowych. Jak podaje AGCO większość zakładów produkcyjnych i poszczególnych działów, których dotyczył problem, wznowiło już działalność operacyjną. Spółka również uspokaja, że nie prowadzi działalności detalicznej, więc w bazie danych nie ma informacji o klientach indywidualnych.

r e k l a m a

AGCO nie podało żadnych szczegółów dotyczących hakerksiego ataku.

FBI ostrzega

r e k l a m a

Federalne Biuro Śledcze (FBI) informuje partnerów z sektora żywności i rolnictwa (FA), że podmioty korzystające z oprogramowania ransomware mogą być narażone na ataki. Szczególnie dotyczy to spółdzielni rolniczych.

FBI odnotowało ataki ransomware na sześć spółdzielni zbożowych podczas zbiorów jesiennych 2021 r. i dwa ataki na początku 2022 r.

Michał Czubak
Fot. AGCO

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a