Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Czy rolnictwo ekologiczne może się opłacać rolnikowi? Webinarium

Paweł Mikos
Kategoria: Uprawa
Czy rolnictwo ekologiczne może się opłacać rolnikowi? Webinarium
Uprawa
Data publikacji 25.05.2022r.

Czy rolnictwo ekologiczne daje rolnikowi szansę na konkurencyjność jego gospodarstwa? Jak wygląda procedura konwersję z produkcji konwencjonalnej na ekologiczną i jakie to są koszty? Odpowiedzi uzyskasz podczas webinarium ekologicznego PWR.

Jak przejść z gospodarstwa konwencjonalnego na ekologiczne?

„Rolnictwo ekologiczne - szansa na konkurencyjność i zdrowie konsumentów” – to tytuł webinarium, które 6 czerwca 2022 r. organizuje Polskie Wydawnictwo Rolnicze pod patronatem medialnym m. in. Tygodnika Poradnika Rolniczego.

Czy ekologiczna produkcja w gospodarstwie to ciekawa propozycja i alternatywa dla polskich rolników? W obliczu zbliżającego się Zielonego Ładu i rosnącego zainteresowania konsumentów żywnością eko i bio warto wiedzieć na czym polega ekologiczne rolnictwo, w jaki sposób przejść konwersję z produkcji konwencjonalnej na ekologiczną i z jakimi kosztami oraz procedurami dla rolnika jest to związane.

r e k l a m a

Kto weźmie udział w webinarium o rolnictwie ekologicznym?

O tych zagadnieniach opowiedzą o m.in.:

  • prof. dr hab. Ewa Rembiałkowska z Zakładu Żywności Ekologicznej SGGW w Warszawie, który przedstawi jak rolnictwo ekologiczne wpływa na środowisko naturalne i zdrowie człowieka;
  • Dorota Metera z firmy „Bioekspert”, która wyjaśni cały proces, który rolnik musi przejść by rozpocząć produkcje ekologiczną w swoim gospodarstwie, czyli jak wygląda zgłoszenie, konwersja, kontrole i certyfikacja gospodarstwa ekologicznego,
  • prof. dr hab. Mariusz Maciejczak, dyrektor Instytutu Ekonomii na SGGW przedstawi korzyści i koszty inwestycji w rolnictwo ekologiczne.

Partnerem webinarium jest bank BNP Paribas.

Szczegółowe informacje i zapisy na www.eko.pwr.agro.pl

r e k l a m a

Zapraszamy serdecznie - udział bezpłatny!

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a