Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Halvetic – herbicyd, który redukuje zużycie glifosatu o połowę

Natalia Marciniak-Musiał
Kategoria: Uprawa
Halvetic – herbicyd, który redukuje zużycie glifosatu o połowę
Uprawa środki ochrony roślin
Data publikacji 10.05.2021r.

Ciech Sarzyna opracował nowy herbicyd – Halvetic. Preparat powstał w oparciu o innowacyjną i opatentowaną technologię BGT („Better Glyphosate Technology”). Pozwala to na ograniczenie dawki glifosatu o połowę przy utrzymaniu skutecznego zwalczania chwastów.

Jednym z etapów w przygotowaniach pola do nadchodzących upraw jest eliminacja chwastów. Na szczególną uwagę należy zwrócić na chwasty wieloletnie, które negatywnie wpływają na uprawy już od wczesnych etapów, konkurując o wodę, pokarm i światło. Dzięki czemu ograniczają wzrost i rozwój naszych upraw.

r e k l a m a

Od maja na polskim rynku środków ochrony roślin pojawiła się nowa propozycja od CIECH Sarzyna – środek chwastobójczy Halvetic oparty na glifosacie. Halvetic jest innowacyjnym herbicydem który działa w oparciu o technologię BGT („Better Glyphosate Technology”). 

BGT – pierwsza taka innowacja od kilkudziesięciu lat w produkcji glifosatu

Technologia BGT („Better Glyphosate Technology”) to opatentowana metoda, która pozwala zmniejszyć użycie dawki glifosatu na hektar przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowej skuteczności substancji aktywnej, jaką jest glifosat. Spółka podkreśla, że technologia BGT jest jej odpowiedzią na wyzwania zrównoważonego rolnictwa. Dzięki temu Halvetic jest środkiem szybkim i prostym w działaniu, a przy tym skutecznym w walce z chwastami.

- Jesteśmy pierwszą firmą na świecie, która zastosowała technologię BGT w skali przemysłowej i wprowadziła ją na rynek. Jednocześnie, jest to pierwsza tak znacząca innowacja w obszarze formulacji glifosatu od 45 lat. Efektem wieloletnich prac i badań jest nasz nowy produkt Halvetic, który wpisuje się nie tylko w nasz ambitny rozwój portfolio produktowego, ale również łączy troskę o środowisko naturalne z potrzebami nowoczesnego i zrównoważonego rolnictwa - mówi Wojciech Babski, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna i szef biznesu AGRO w Grupie CIECH.

Halvetic skutecznie zwalcza wiele gatunków chwastów

r e k l a m a

Halvetic wykazuje działanie nieselektywne, działając zarówno na chwasty jedno- i dwuliścienne. Sprzedawany w formie koncentratu. Środek zapewnia szybką i dobrą skuteczność, także w warunkach stresu roślinnego, a jednocześnie pozwala na dbałość o środowisko.

Produkt jest niezawodny w zwalczaniu chwastów:

  • po zbiorach po różnych uprawach i na ścierniskach,
  • do przedwschodowego zwalczania chwastów w kukurydzy,
  • w sadach,
  • na terenach nieużytkowanych rolniczo.

Helvatic – pełna funkcjonalność glifosatu w jednym produkcie

Herbicyd stanowi unikalne połączenie substancji pomocniczych (adiuwantów) i innych dodatków. Przygotowanie cieczy roboczej nie powinno stanowić problemu. Dzięki zwiększeniu retencji na powierzchni zwalczanych chwastów, powstają dobre warunki do wnikania substancji aktywnej i przemieszczania jej do miejsca działania. Środek działa także w niekorzystnych warunkach środowiskowych. Technologia BGT pozwala na zmniejszenie dawki glifosatu na hektar.

Na ten pełnowartościowy herbicyd składają się 180 g glifosatu w formie soli izopropyloaminowej i wbudowane zwilżacze i siarczan amonu, który uławia stosowanie. Ten ostatni do tej pory dodawany bywał osobno przez użytkowników. W zależności od gatunków zwalczanych chwastów i stopnia zachwaszczenia, zalecana dawka wynosi 1,5 –6 l/ha.

Helvatic pobierany przez zielone części roślin przemieszcza się w całej roślinie, aż trafia do jej części podziemnych, dzięki czemu hamuje wzrost i rozwój chwastu, tak że zamiera. Zgodnie z informacjami producenta, pierwsze objawy działania, np. żółknięcie i więdnięcie, jest zauważalne są 7-10 dniach od zabiegu. Ostatecznie roślina zamiera po około 2-4 tygodniach.

Dlaczego glifosat jest taki ważny w walce z chwastami?

Środki oparte na glifosacie są bardzo dobrze przebadane (do tej pory przeprowadzono ponad 800 badań) i stosowane w ponad 160 krajach. Jest on najczęściej używaną na świecie substancją aktywną w kontekście ochrony roślin.

Halvetic od maja jest dostępny w sprzedaży. Więcej informacji na stronie producenta: www.halvetic.com oraz www.ciechagro.pl/pl.

 

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Na podstawie notatki prasowej CIECH Sarzyna

Zdjęcie: Pixabay

Widziałeś już nasze video "Ceny glifosatu szaleją. "Motyką mam to pielić?""?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a