Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Mospilan 20 SP dopuszczony do stosowania w buraku

Marek Kalinowski
Kategoria: Uprawa
Mospilan 20 SP dopuszczony do stosowania w buraku
Uprawa Środki ochrony roślin
Data publikacji 02.07.2021r.

Znany i ceniony insektycyd Mospilan 20 SP na mocy zezwolenia z dnia 27.05.2021 r. wydanego na wniosek Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego przez MRiRW, uzyskał czasową rejestrację do stosowania na mszycę w buraku cukrowym.

W Polsce mamy coraz większy problem z mszycami 

Plantacje buraka cukrowego już od momentu kiełkowania są narażone na atak licznych szkodników. Jednym z najbardziej kłopotliwych agrofagów występujących w buraku cukrowym są mszyce. Powodują one skędzierzawienie, żółknięcia i zahamowanie wzrostu roślin, a także silnie uszkadzają liście. Ponadto, stanowią ogromne zagrożenie dla plonu ze względu na wirusy mozaiki oraz żółtaczki łodygowej i nekrotycznej przenoszone podczas żerowania. Pierwszych mszyc na plantacjach buraka cukrowego można oczekiwać w czerwcu. Mogą one znacząco obniżyć plon.

r e k l a m a

W Polsce problem mszyc w burakach narasta przez ocieplanie się klimatu i powtarzające się letnie upały. Niestety, możliwości ograniczania mszyc były ograniczone i dlatego czasowa rejestracja insektycydu Mospilan 20 SP nabiera szczególnego znaczenia. Insektycyd, zgodnie z treścią zezwolenia, można stosować w buraku cukrowym w okresie od dnia 31.05.2021 r. do dnia 15.08.2021 r. Zabieg należy wykonać w momencie pojawienia się pierwszych szkodników – od fazy, gdy widoczna jest pierwsza para jeszcze nierozwiniętych liści, do fazy, gdy liście zakrywają 90% powierzchni gleby. Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania wynosi 0,2 kg/ha.

– Mospilan 20 SP zajmuje w naszej ofercie szczególne miejsce – mówi Urszula Filipecka, dyrektor marketingu Sumi Agro Poland Sp. z o.o.

r e k l a m a

– Teraz wśród jego, już i tak licznych, zalet możemy także wymienić możliwość zastosowania na mszycę w buraku cukrowym. W związku z tym również plantatorzy buraka cukrowego będą mogli w tym sezonie poznać zalety tego insektycydu. Wierzymy, że niezawodna substancja czynna oraz wygodna forma stosowania okażą się niemałym wsparciem w tegorocznych zabiegach ochrony wykonywanych na plantacjach buraka.


Marek Kalinowski
Za informacją Sumi Agro Poland
Zdjęcie: Pixabay

Widziałeś już nasze video ""Nie będziemy umierać w ciszy". Rolnicy będą protestować w w całej Polsce"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a