StoryEditorWiadomości rolnicze

Rolnicza pasja gwiazd. Którzy celebryci z Hollywood pracują na własnych gospodarstwach?

22.06.2022., 12:06h
Wiele znanych i lubianych osób szuka odskoczni od życia w blasku fleszy. Dla niektórych z nich oazą stają się domy na wsi, które zamieniają w gospodarstwa z prawdziwego zdarzenia. Kto spośród zagranicznych celebrytów spełnia się jako rolnik na własnej farmie?

Sekretne życie celebrytów na roli 

Niektóre gwiazdy, znane z pierwszych stron gazet, czują się mocno związane ze wsią. Czasem wynika to z ich wiejskiego pochodzenia, innym razem z pragnienia znalezienia azylu od szybkiego życia i pracy. Spośród polskich celebrytów rolę uprawiają między innymi strongman Mariusz Pudzianowski, znany z roli Siary w “Kilerze” Janusz Rewiński czy Michał Żebrowski. 

Więcej o polskich gwiazdach, które wybrały zawód rolnika, przeczytasz tutaj: Gwiazdy na polu. Kto z celebrytów związał się z rolnictwem?

Gwiazdy Hollywood także pracują jako rolnicy 

Nie wszyscy celebryci, którzy występują w hollywoodzkich produkcjach, na co dzień mieszkają w Hollywood. Wielu z nich ucieka do własnych gospodarstw i gdy nie gra ról, spełnia się na roli. Najdalej od Los Angeles uciekł Russel Crowe, znany między innymi z filmu “Gladiator”. Aktor, który wychowywał się w Australii, dziś ma tam ranczo o powierzchni 500 ha! Hoduje na nim bydło rasy Black Angus. Sąsiedzi często widują go, gdy pracuje na swoim gospodarstwie. 

Innym celebrytą, który zarządza imponujących rozmiarów farmą, jest Zach Galifianakis. Popularny aktor z “Kac Vegas” hoduje w swoim gospodarstwie konie i pszczoły miodne. Jego ranczo jest jednak sporo mniejsze niż Crowe’a - liczy 60 akrów, czyli około 25 hektarów.

fot.: Zach Galifianakis/instagram

 Z kolei 50-akrowym gospodarstwem zarządza inny aktor, Mark Ruffalo. Kupił on dawną farmę mleczną i dziś uprawia tam truskawki, a pola pod sianokosy dzierżawi innym rolnikom z okolicy. Aktor zdradził, że w przyszłości chciałby rozszerzyć działalność o hodowlę owiec.

fot.: Mark Ruffalo/instagram


Na życie w wersji slow postawiła także aktorka Amanda Seyfried. Znana z “Mamma Mia!” blond piękność mieszka na wsi, 2 godziny drogi od Nowego Jorku. W swoim gospodarstwie hoduje kury, gęsi, krowy, a od niedawna także konie. Aktorka często publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia, które ukazują jej zwyczajne, wiejskie życie.

fot.: Amanda Seyfried/instagram

Celebryci stawiają na drób

Choć może to być zaskakujące, obok wartych miliony dolarów willi w Hollywood często dostrzec można... kurniki. Nie są to oczywiście ogromne hale na tysiące sztuk drobiu, lecz ekskluzywne pomieszczenia, w których gwiazdy osobiście doglądają swoich kur. 

Fankami drobiu są między innymi aktorki Jennifer Aniston, która hoduje kury w swojej posiadłości w dzielnicy Los Angeles o nazwie Bel Air.

fot. Jennifer Aniston/instagram


Reese Witherspoon, której stado kilka lat temu liczyło jednego koguta i 16 kur.

fot.: InStyle Magazine


Julia Roberts
czy Ellen Pompeo, gwiazda serialu “Chirurdzy”, która swoim ptakom pozwala na swobodę na wolnym wybiegu.

fot. Julia Roberts/instagram

fot. Ellen Pompeo/instagram


Swoim kurnikiem i jego lokatorami chwalili się w wywiadze z Oprah Winfrey także sam książę Harry i jego żona Meghan. Ich kury zostały uratowane z hodowli przemysłowej. Los ptaków z ferm drobiu poruszył także bizneswoman Marthę Stewart, która pod wpływem tego widoku zajęła się hodowlą kurcząt na jajka.

fot.: CBS/fragment programu Oprah Winfrey

Zuzanna Ćwiklińska
fot. główne: instagram/Amanda Seyfried

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. kwiecień 2024 14:53