StoryEditorwiadomości z branży

Corteva w nowoczesny sposób dzieli się wiedzą z przyszłymi rolnikami

13.08.2021., 10:08h
Corteva Agriscience po raz drugi zorganizowała kampanię edukacyjną "Dzielimy się wiedzą" skierowaną do szkół rolniczych w Polsce. Jej celem jest udostępnienie uczniom praktycznych informacji na temat zagadnień związanych z uprawami rolniczymi i ogrodniczymi w obrazowy, nowoczesny sposób, z wykorzystaniem infografik i merytorycznych zdjęć.

Kampania "Dzielimy się wiedzą"

Wspierając kolejne pokolenie rolników i zachęcając młodzież do pracy w branży, kampania wpisuje się w przyjęte cele Cortevy Agriscience na rok 2030, związane z rolnictwem zrównoważonym. W 2019 roku Corteva przekazała kilkunastu szkołom średnim o profilu rolniczym blisko 200 tablic edukacyjnych. W ramach tegorocznej edycji kampanii, kolejne 10 szkół rolniczych w Polsce otrzymało zestaw tablic dydaktycznych.
 
W tegorocznej edycji kampanii "Dzielimy się wiedzą" firma rozszerzyła zakres tematyczny plansz edukacyjnych. Na nowych tablicach przedstawiono zagadnienia bezpieczeństwa żywności i kwestie kontroli dopuszczalnych poziomów pozostałości substancji czynnych, a także plansze prezentujące treści interesujące przyszłych hodowców bydła, w tym informacje o tym jak powstaje idealna kiszonka. Tak jak w poprzedniej edycji, tablice opisują również choroby i szkodniki w uprawach zbóż, rzepaku, kukurydzy, w sadach i na plantacjach warzyw, a także zagadnienia bezpieczeństwa stosowania środków ochrony roślin, ich form użytkowych, sposobów działania i zasad mieszania.
 
– W 2019 roku akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem szkół, że zdecydowaliśmy o uruchomieniu kolejnej odsłony projektu. Obecnie przyszli rolnicy w 26 szkołach mogą uczyć się z 305 praktycznych tablic edukacyjnych Corteva. Konsekwentnie udostępniamy uczniom szkół rolniczych jakościowe treści, których zadaniem jest edukacja i promowanie praktyk rolnictwa zrównoważonego w ramach wspierania kolejnego pokolenia rolników – mówi Justyna Bernat, Marketing Communications Consultant w Corteva Agriscience w Polsce.
 

Marek Kalinowski za informacją Corteva Agriscience
Zdjęcie: Pixabay
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. luty 2024 20:39