Nowy regulator od Innvigo poprawia wybarwianie się owocówJustyna Czupryniak/Canva/chemirol (zrzut ekranu)
StoryEditorUprawa

Nowy regulator od Innvigo poprawia wybarwianie się owoców

28.04.2024., 10:00h
Firma INNVIGO powiększa ofertę preparatów do zastosowań w sadownictwie. Tegoroczną nowością jest Heksal 100 WG. Jakie ma właściwości?

Regulator wzrostu Heksal 100 WG

Firma INNVIGO powiększa ofertę preparatów do zastosowań w sadownictwie. Tegoroczną nowością jest Heksal 100 WG, regulator wzrostu i rozwoju roślin zawierający sprawdzoną w sadach substancję czynną proheksadion wapnia.Preparat Heksal 100 WG sadownicy będą mogli zastosować już w tym sezonie. Zadaniem zawartego w nim proheksadianu wapnia jest hamowanie syntezy giberelin, co powoduje skuteczne ograniczenie wzrostu pędów jabłoni. Jak działa Heksal 100 WG?

Dzięki zahamowaniu przez proheksadion wapnia nadmiernego przyrostu wegetatywnego dochodzi do zawiązania większej ilości pąków kwiatowych. Poprawia się również podtrzymanie zawiązków. Zastosowanie środka Heksal 100 WG prowadzi do wyrównanego plonowania i pozwala uniknąć przemienności owocowania.

Dzięki krótszym pędom i mniejszej ilości liści drzewa są lepiej doświetlone, co poprawia wybarwienie owoców i wpływa na ich jakość. Taka architektura korony zapewnia również większą przewiewność oraz ułatwia aplikację środków ochrony roślin.

Jakie są efekty stosowania Heksala 100 WG?

Jak wynika z badań oraz praktyki sadowniczej, po zastosowaniu takiego zabiegu regulacyjnego drzewa stają się bardziej odporne na choroby, a infekcje mączniaka, zarazy ogniowej czy wtórne infekcje parcha są znacznie słabsze.

– Wiemy, że sadownicy doceniają zalety proheksadionu wapnia, dlatego postanowiliśmy wprowadzić na rynek preparat zawierający tę substancję. Jesteśmy przekonani, że właściwości regulatora wzrostu i rozwoju roślin Heksal 100 WG w połączeniu z atrakcyjną ceną, przekonają producentów owoców do tego, żeby wybrać nasze rozwiązanie – mówi Michał Filipowski z INNVIGO.

W sezonie można wykonać nowym produktem INNVIGO dwa zabiegi regulujące. Pierwszy na początku aktywnego wzrostu pędów, czyli pod koniec kwitnienia (BBCH 31), a drugi w odstępie 3–5 tygodni. Zalecana dawka środka Heksal 100 WG to 1,25 kg/ha.

Marek Kalinowski

Za informacją INNVIGO

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. maj 2024 20:57