StoryEditorPolicja

Minister rolnictwa zawiadamia prokuraturę w sprawie KAMPOL-FRUIT

22.12.2022., 18:12h
Rolnicy dostarczyli owoce, ale jak na razie nie mogą otrzymać za nie pieniędzy od firmy Kampol-Fruit, która boryka się z poważnymi problemami finansowymi i przechodzi restrukturyzację. Resort rolnictwa właśnie zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury.

Wicepremier Kowalczyk złożył zawiadomienie do prokuratury ws. Kampol-Fruit

Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi poinformował wczoraj za pośrednictwem mediów społecznościowych, że złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez spółkę Kampol-Fruit. Firma ta posiada swoje zakłady w Rykach i Milejowie, a także Białej Rawskiej koło Łodzi i Nasielsku.

Rolnicy otrzymają tylko część wierzytelności od Kampol-Fruit?

Czy spółka Kampol-Fruit się przekształca kosztem rolników? Właśnie tego dotyczy złożone przez ministra Kowalczyka zawiadomienie. Wicepremier zauważa, że firma z problemami może być ratowana pieniędzmi, które powinny trafić do rolników, dostawców owoców i warzyw.

Ci od miesięcy czekają na należne im pieniądze. Teraz okazuje się, że mają otrzymać tylko połowę z tego, co powinni i w dodatku nie w całości, ale… w nieoprocentowanych ratach wypłacanych przez okres nawet do 3 lat. Całe zadłużenie wobec dostawców płodów rolnych wyliczono na 70 mln zł.

Minister Kowalczyk wyjaśnia również, że oprócz zawiadomienia do prokuratury, resort dołoży wszelkich starań, aby rolnicy odzyskali swoje należności.

Michał Czubak
Fot. Filip Pawlik / Twitter.com

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. grudzień 2023 18:44