Biznes rolniczy napędzany nową energią – Powered by Kramp
StoryEditorWspółpraca Reklamowa

Biznes rolniczy napędzany nową energią – Powered by Kramp

01.09.2023., 07:00h
Obok sektora IT nie ma drugiej takiej branży, która rozwija się tak dynamicznie, jak rolnictwo. I nie ma drugiej takiej sieci sklepów, która w gałęzi agro, rośnie tak szybko jak Powered by Kramp (PbK). Ciągłe zmiany w gospodarce, inflacja, a nawet kryzys nie zatrzymały 70 partnerów Kramp, którzy zdecydowali się prowadzić sklep pod szyldem PbK. Dlaczego to tak bezpieczna i pewna działalność? Firma Kramp opowiada o biznesie rolniczym w nowej roli.

Nie zrozumiesz rolnictwa, jeśli się na nim nie znasz. Nie poprowadzisz skutecznego biznesu, jeśli się nie zaangażujesz i nie poświęcisz swojego czasu. Nie odniesiesz sukcesu, jeśli odpowiednio szybko nie odpowiesz na oczekiwania swoich klientów – mówi Jacek Gbur, Commercial Director Kramp Polska.

Kramp działa na rynku ponad 70 lat. Od 2013 r. poszerzył swoją działalność poza sektor hurtowy, wchodząc na rynek detaliczny razem z marką Grene. Lider w branży agro w 2022 r. zdecydował się na zmianę, wynikającą właśnie z oczekiwań partnerów franczyzowych. Dziś firma oferuje jeszcze bardziej nowoczesną formę współpracy, niż kiedyś franczyza Grene – opartą przede wszystkim na otwartości i elastyczności działania. Rebranding z Grene na Powered by Kramp trwa od roku. Biorąc pod uwagę tempo podpisywanych umów i faktyczne zmiany w sieci – to bezpieczny biznes dla ludzi, którzy marzą o własnym sklepie rolniczo-technicznym.

Sklepy przyszłości już tu są

Nasza strategia i jednocześnie motto brzmi: „Doceniamy Waszą rolę”, właśnie dlatego się zmieniamy, by móc dalej się rozwijać. Zmieniamy nie tylko logo, ale cały sposób myślenia o sklepie rolniczym

i sposób komunikacji z rolnikami. Sklepy PbK są modułowe, łatwiejsze do aranżacji, projektowane z myślą o tym, że potrzeby klientów ewoluują tak szybko, jak świat obok nas. W przyszłości będą też coraz bardziej interaktywne – digitalizacja to trend przed którym nie zamierzamy uciekać. Zresztą, czy w ogóle się da? ­­– zastanawia się Jacek Gbur.

image

Biznes rolniczy napędzany nową energią – Powered by Kramp

FOTO:

I dodaje: Przy rebrandingu firmowym najczęściej skupiamy się na tym, co nowe. Tymczasem pragnę podkreślić, że to co najważniejsze dla naszych klientów detalicznych, nie zmienia się. W sklepach PbK nadal znajdą najszerszy asortyment rynkowy, najwyższą jakość produktów w przystępnych cenach i obsługę, która służy fachowym doradztwem. Odświeżone zostają warunki współpracy z partnerami, którzy otwierają sklepy PbK. Mówiąc o partnerach mam na myśli dotychczasowych franczyzobiorców Grene, naszych dealerów Kramp, ale również przedsiębiorców, którzy wcześniej nie byli naszymi klientami. Jesteśmy otwarci na nowe relacje, mamy świadomość, że koncept Powered by Kramp przyciąga wielu zainteresowanych prowadzeniem bezpiecznego biznesu, również spoza branży. Pozwala on przede wszystkim na mądre inwestowanie. Partner ma wybór: może otworzyć nowy sklep PbK lub przejąć istniejący, dobrze prosperujący sklep Grene (ze znanymi obrotami, stałymi klientami, pełną historią) i z naszym wsparciem dokonać rebrandingu na PbK. Do tej pory proponowaliśmy klientom hurtowym (naszym partnerom) rozwinięty system franczyzowy Grene ze wsparciem marketingowym, know-how i szkoleniami, prowadzonymi przez ekspertów. Teraz nasi klienci biznesowi mogą się wznieść na jeszcze wyższy poziom, otrzymując jednocześnie fachowe wsparcie Kramp i swobodę działania, na którą najczęściej i najchętniej stawiają. Oferujemy im dwie formy współpracy w ramach Powered by Kramp: PbK Dealer, czyli tzw. „miękki” rodzaj partnerstwa oraz PbK Partner, czyli bardziej zaawansowaną formę funkcjonowania sklepu z elastycznymi formami finansowania i wdrożonym programem motywacyjnym.

Pierwsze Centrum Rolnicze w Europie

Nowy model biznesowy Kramp to nie tylko rebranding z Grene na PbK. Plan zakłada również budowę 5 obiektów pokazowych - Centrów Rolniczych w różnych regionach Polski. Jeden z nich już powstał.

W połowie czerwca pod Koninem otwarto pierwsze w Europie Centrum Rolnicze Powered by Kramp (PbK).

image

Na zdj: Jacek Gbur, Członek Zarządu i Commercial Director Kramp Polska

FOTO:

Funkcjonujące w Starym Mieście Centrum Rolnicze PbK to placówka flagowa – naszpikowana innowacyjnymi rozwiązaniami dla odwiedzających i wskazująca kierunek strategii konsumenckiej marki na przyszłość. To ponad 800 mkw. przestrzeni z wydajnym magazynem, ogromną samoobsługową salą sprzedaży, kilkunastoma stacjami testowymi produktów w innowacyjnym Kramp Lab oraz salą szkoleniową Kramp Academy. To miejsce, które łączy najlepszych dostawców na rynku, partnerów biznesowych i najważniejszych klientów, czyli rolników. Sklep oferuje szeroki wachlarz produktów, głównie z segmentu rolnictwa, ale także asortyment z kategorii ogrodnictwa, wyposażenia warsztatu i BHP Dla Kramp to idealna przestrzeń do rozmów z potencjalnymi partnerami w biznesie, którzy na żywo mogą doświadczyć, czym jest PbK i co firma oferuje w ramach umowy.

image

Biznes rolniczy napędzany nową energią – Powered by Kramp

FOTO:

Zmiana to odpowiedź na potrzeby

Jacek Gbur podsumowuje: Zmieniamy to, co musiało się zmienić, abyśmy byli dla polskich rolników jeszcze lepszym partnerem biznesowym. Oni dobrze wiedzą, jak bardzo doceniamy ich rolę w społeczeństwie. A my wiemy, że to teraz, w obliczu wymagań otoczenia zewnętrznego, jest najlepszy czas na fundamentalną zmianę, skok do przodu. Z kolei wszystko to, co dobrze działało, pozostawiamy w dotychczasowym kształcie, ale już pod nową marką – Powered by Kramp. Warto ją zapamiętać!

Wszystkie podjęte działania mają doprowadzić do stworzenia silnej struktury sklepów detalicznych, zorientowanych w pełni na potrzeby klientów. O tym, jak można dołączyć do sieci PbK, dowiesz się na: www.poweredbykramp.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. wrzesień 2023 14:46