StoryEditorPolicja

Wyłudzili ponad 100 tys. złotych na ciągniki i quady. Jak działali oszuści?

19.07.2022., 07:07h
24, 25 i 30-latek z oferowania do sprzedaży ciągniki rolnicze oraz quady zrobili sobie stałe źródło dochodu. Sęk w tym, że oferowany towar nigdy nie istniał. Teraz oszuści trafią przed sąd.

Olsztyn. Sprzedawali ciągniki rolnicze, quady i inne maszyny, które nie istniały

Grupa osób w wieku 25-30 lat postanowiła nabijać w butelkę klientów i na serwisach aukcyjnych wystawiali traktory, maszyny rolnicze, quady, przyczepy, auta czy łodzie i wiele innych rzeczy, które fizycznie nie istniały. W ten sposób udało im się oszukać co najmniej 33 osoby. Na poczet wpłaconych zaliczek wyłudzili od nich 110 tys. zł.

Długo czekali na zakupiony towar

Klienci, którzy dali się oszukać, długo czekali na towar. Po tym, jak wpłacali zaliczkę byli jeszcze zwodzeni przez jakiś czas, a następnie kontakt ze sprzedającym się urywał. Wówczas zgłaszali sprawę na policję.

Policjanci wytropili oszustów i ustalili, że z tego przestępczego procederu zrobili sobie stałe źródło dochodu.

Jaka kara dla oszustów?

Trio oszustów stanie przed sądem. Na poczet przyszłych kar zajęto im już mienie o wartości kilkuset tysięcy złotych. Kara finansowa to jednak nie wszystko. Mężczyźni mogą także trafić do więzienia. Kodeks karny za przestępstwo oszustwa przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Michał Czubak
Fot. ilustrujące / arch. policja.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. luty 2024 01:59