fot. KM PSP Wrocław
StoryEditorWYPADEK

Dramatyczny wypadek w magazynie zbożowym. 15-latka spadła z ogromnej wysokości

24.02.2024., 13:30h
15-letni dziewczyna została ranna po tym, jak spadła z wysokości dawnego elewatora zbożowego Odra we Wrocławiu (woj. dolnośląskie). Dziewczynę ratowała specjalna grupa strażaków.

Wrocław. Wypadek w opuszczonym magazynie zbożowym

15-letnia dziewczynka wpadła do wnętrza starego elewatora zbożowego przy ulicy Rychtalskiej we Wrocławiu. Zgłoszenie o incydencie wpłynęło do służb 23 lutego około godziny 16:30. Na miejsce zdarzenia skierowano sześć zastępów straży pożarnej w akcję ratunkową włączono Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego, działającej w strukturach straży pożarnej we Wrocławiu.

Poszkodowana nastolatka trafiła do szpitala

- Strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego, przy użyciu technik alpinistycznych ewakuowali osobę poszkodowaną z przestrzeni, w której się znajdowała. Następnie w noszach przymocowanych do kosza drabiny mechanicznej została ewakuowana z budynku i przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego - o przebiegu akcji informuje mł. kpt. Andrzej Kaznowski z KM PSP we Wrocławiu.

image
WYPADEK

37-latek zginął zmiażdżony przez ciągnik

To nie pierwszy wypadek na ty magazynie zbożowym

Opuszczony magazyn zbożowy we Wrocławiu cieszy się popularnością młodych osób. Chociaż budynek jest wyłączony z użytkowania, jest to miejsce często odwiedzane przez młodzież. W przyszłości dochodziło tam do wypadków. W kwietniu ubiegłego roku z wysokości spadły dwie młode osoby. Stan jednej z nich określany był, jako bardzo poważny.

Michał Czubak

fot. KM PSP Wrocław

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. kwiecień 2024 14:36