31-latek ukradł ciągnik rolniczy i miał w nim wypadek. Pojazd porzucił i uciekł na piechotęfot. KPP Kłodzko
StoryEditorPOLICJA

31-latek ukradł ciągnik rolniczy. Rajd traktorem zakończył wywrotką w lesie

08.05.2023., 15:00h
Nawet 5 lat odsiadki grozi 31-latkowi z gminy Lądek-Zdrój. Mężczyzna miał wypadek ciągnikiem, który wcześniej podprowadził innej osobie.

Lądek-Zdrój. Kradzież ciągnika zakończona wypadkiem

Długi majowy weekend na długo zapamięta sobie pewien 31-latek z gminy Lądek-Zdrój (woj. dolnośląskie). Mężczyzna za swoje czyny może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Postępowanie w sprawie 31-latka trwa, a odpowie on za „krótkotrwałe użycie pojazdu”. Czemu krótkotrwałe? Bo za długo skradzionym ciągnikiem rolniczym nie odjechał. Po tym, jak ukradło go z posesji w gminie Bystrzyca Kłodzka, zaliczył nim wypadek na leśnym dukcie.

Policja sprawdza, czy w chwili wypadku złodziej ciągnika był trzeźwy

- Nad ranem z terenu prywatnej posesji mężczyzna, bez wiedzy i zgody właścicielki, zabrał ciągnik i odjechał nim. Kierujący podczas jazdy doprowadził do przewrócenia pojazdu, który ostatecznie wylądował w lesie. 31-latek swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości około 10 tysięcy złotych – podaje podinsp. Wioletta Martuszewska z KPP Kłodzko.

Złodziej uciekł, ale nie na długo. Został złapany przez policję. Był nietrzeźwy w chwili zatrzymania.

- 31-latek podczas składania wyjaśnień, przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Teraz śledczy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności sprawy i motywy, jakimi kierował się podejrzany – dodaje policjantka.

Michał Czubak

Fot. KPP Kłodzko

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 19:56