fot. OSP Chrzęsne
StoryEditorWYPADKI

8-letni chłopczyk spadł z ciągnika wprost na WOM. Potrzebna pomoc LPR [ZDJĘCIA]

02.08.2023., 08:15h
1 sierpnia około godziny 13:00, doszło do nieszczęśliwego wypadku na terenie gospodarstwa domowego w miejscowości Fiukały (woj. mazowieckie). Ranne zostało 8-letnie dziecko. Na miejscu lądował helikopter LPR.

Tłuszcz. 8-latek ranny w wyniku wypadku w gospodarstwie. Pomagał wujkowi przy ciągniku

W trakcie przebywania pod opieką swojego wujka, 8-letni chłopiec doznał urazu w wyniku upadku z elementu maszyny rolniczej. Incydent miał miejsce w czasie, gdy dziecko niefortunnie zeskoczyło z ciągnika rolniczego, co doprowadziło do urazu krocza. Obrażenia dziecka okazały się być na tyle poważne, że wezwano do niego helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani profesjonalni ratownicy, włączając w to strażaków z PSP Wołomin oraz OSP Chrzęsne, personel medyczny karetki oraz funkcjonariusze policji.

Uważajmy na dzieci

Podczas prac w gospodarstwie jak i przy pracach rolnych, dochodzi do wielu wypadków z udziałem dzieci. Dlatego wszystkie służby apelują o to, by bacznie obserwować, gdzie w danym momencie przebywa małoletni pomocnik. Dzieci posiadają wrodzoną ciekawość, która może doprowadzić do powstania niebezpiecznych sytuacji. Dlatego lepiej takim wydarzeniom zapobiegać, niż później leczyć ich skutki.

​Michał Czubak
​fot. OSP Chrząsne

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 13:14