fot. KWP Wrocław
StoryEditorWYPADEK

84-letni rolnik pojechał uprawiać pole, ale nie wrócił do domu. Został uwięziony wewnątrz ciągnika, który wpadł do rowu.

19.03.2024., 17:00h
84-latek wyjechał ciągnikiem i ślad po nim zaginął. Zaniepokojeni bliscy wszczęli alarm. Ruszyły poszukiwania, które miały pozytywny finał.

Wrocław. Poszukiwania seniora i jego ciągnika

Cała akcja poszukiwawcza rozpoczęła się w piątek, 1 marca 2024 roku, tuż po otrzymaniu zgłoszenia przez numer alarmowy 112. Z uwagi na wiek i stan zdrowia zaginionego, oraz realne zagrożenie dla jego życia, podjęto natychmiastowe działania poszukiwawcze. Policjanci z Lubania i Leśnej (woj. dolnośląskie), wraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, wspomagani przez Policyjną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą, ruszyli do akcji.

Senior znalazł się w ciągniku, a pojazd... w rowie

W wyniku intensywnych poszukiwań, strażacy ochotnicy odkryli przewrócony w rowie ciągnik rolniczy, w którym uwięziony był zaginiony mężczyzna.

Po uwolnieniu seniora, zespół pogotowia ratunkowego dokonał wstępnej oceny jego stanu zdrowia, nie stwierdzając poważniejszych obrażeń. Mężczyzna został przekazany pod opiekę swojej rodziny.

Ten przypadek pokazuje, że nawet niewinna przejażdżka może zakończyć się nieprzewidzianą sytuacją. To również dowód na to, że warto ze sobą zabierać telefon komórkowy i powiadomić bliskich o zdarzeniu i miejscu, gdzie się znajduje.

Michał Czubak

fot. KWP Wrocław

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 14:20