W wyniku pożaru spłonęły m.in. ciągniki rolnicze.fot. Policja Zamość
StoryEditorpożar

Gigantyczne straty rolniczki spod Zamościa. Spłonęły 2 ciągniki [FOTO]

19.06.2024., 12:30h
W poniedziałek kilka minut po godzinie 13:00, dyżurny zamojskiej Policji otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego na jednej z posesji w gminie Krasnobród

Zamość. Pożar gospodarstwa w Husinach

Służby ratunkowe zostały zaalarmowane przez właścicielkę posesji, która przebywając w domu, usłyszała "dziwny" hałas dochodzący z podwórza. Wyjrzawszy przez okno, zauważyła płomienie wydobywające się z garażu. Kobieta natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy 112. Pomimo szybkiej i sprawnej akcji strażaków, straty pożarowe są ogromnie duże, ogień, temperatura dym i woda zniszczyły wszystko, co napotkały na swojej drodze.

Straty wynoszą około 200 tys. zł

Budynek gospodarczy, o drewnianej konstrukcji obitej blachą, był wykorzystywany jako garaż. Znajdowały się w nim dwa pojazdy osobowe, dwa ciągniki rolnicze oraz kilka maszyn rolniczych, w tym silniki elektryczne. Pożar spowodował całkowite spalenie garażu, a także nadpalenie przylegającego do niego budynku murowanego. Wszystkie pojazdy i sprzęt znajdujące się wewnątrz garażu również uległy spaleniu.

image
OSP

Prawie 300 OSP dostanie pieniądze na zakup samochodów strażackich. LISTA

47-letnia właścicielka wstępnie oszacowała wartość poniesionych strat na kwotę około 200 000 złotych.

Ruszyła zbiórka dla poszkodowanej

W serwisie pomagam.pl uruchomiona została zbiórka na rzecz właścicielki. Celem zbiórki jest 200 tys. zł. "W obliczu tak wielkiej tragedii każda forma pomocy jest bardzo potrzebna." - zaznaczają organizatorzy, którzy zachęcają również do dołączenia do facebookowej grupy pomocowej.

Jak doszło do pożaru?

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w jednym z zaparkowanych w garażu samochodów.  Aktualnie pod nadzorem prokuratora wyjaśniamy sprawę i ustalamy dokładne okoliczności pożaru - informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z policji w Zamościu.

Michał Czubak

fot. Policja Zamość

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 15:50