Jedna osoba zginęła w wypadku, jaki miał miejsce wczoraj około godziny 13.OSP Zagorzyn
StoryEditorwypadki

TRAGICZNY wypadek Ursusa. Jedna osoba zginęła [ZDJĘCIA]

14.06.2024., 08:30h
Na Sądecczyźnie doszło do wywrócenia się Ursusa, którym jechały dwie osoby. Jednym z nich był przygnieciony przez ciągnik rolniczy.

Nowy Sącz. Śmierć pod Ursusem

Do tragicznego wypadku doszło w Zagorzynie (woj. małopolskie). Ciągnik rolniczy się przewrócił i przygniótł jednego mężczyznę. Mimo reanimacji, poszkodowany zmarł. Na miejsce wypadku natychmiast przybyły zastępy straży pożarnej z JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu oraz jednostka OSP Zagorzyn. Strażacy zastali dramatyczną sytuację: jeden z mężczyzn leżał bez funkcji życiowych pod traktorem, a drugi znajdował się obok pojazdu.

Długa walka o życie przygniecionego mężczyzny

Działania ratunkowe rozpoczęły się od zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Strażacy użyli podnośnika mechanicznego i deski ortopedycznej, by ewakuować poszkodowanego spod traktora. Następnie rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, starając się przywrócić funkcje życiowe mężczyzny.

Na miejsce wypadku wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który szybko dotarł na miejsce, zapewniając dodatkową pomoc medyczną. Pomimo intensywnych wysiłków ratowników, ponad godzinnej reanimacji i zaangażowania lekarza LPR, mężczyzny nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon na miejscu.

Okoliczności tragicznego wypadku Ursusa są przedmiotem policyjnego postępowania.

Michał Czubak

fot. OSP Zagorzyn

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 21:07