fot. KPP Pleszew
StoryEditorPREWENCJA

Masowe kontrole ciągników, kombajnów i rolników. Co sprawdzają policjanci?

04.08.2023., 09:00h
Okres wakacji nie ogranicza się jedynie do urlopowych wyjazdów czy relaksu w otoczeniu przyrody, ale również wiąże się z intensywnymi pracami rolniczymi na polach. W tym czasie nasilają się działania związane z uprawami i gospodarką rolną, co niesie za sobą zwiększony ruch pojazdów i maszyn rolniczych na drogach.

Pleszew. Wspólne kontrole policji, KRUS-u i Inspekcji Pracy

W regionie Wielkopolski, służby policyjne we współpracy z inspekcją pracy oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) podejmują wspólne działania profilaktyczne, których celem jest uwrażliwienie mieszkańców wsi na zagrożenia związane z pracami polowymi.

W ramach tych inicjatyw, 31 lipca przeprowadzono zintegrowaną akcję w gminach powiatu pleszewskiego (woj. wielkopolskie).

Na co zwracano szczególną uwagę?

W trakcie tych działań, policjanci szczególną uwagę skupiają na sprawdzaniu stanu technicznego ciągników rolniczych, kombajnów i innych maszyn używanych w rolnictwie.

Również stan trzeźwości kierowców jest poddawany kontroli. Istotnym aspektem są również kontrole mające na celu zapewnienie właściwego zabezpieczenia przewożonych ładunków. Przedstawiciele Inspekcji Pracy oraz KRUS podkreślają podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas prac polowych oraz konieczność właściwego zabezpieczenia maszyn, aby minimalizować ryzyko wypadków w trakcie wykonywania tych prac.

Cała akcja miała charakter przede wszystkim prewencyjny. Wszyscy rolnicy z którymi policjanci i przedstawiciele innych służb, podczas nieśniejszej akcji rozmawiali, otrzymali materiały informacyjne, w których zawarte są m.in. rady dotyczące unikania potencjalnych zagrożeń.

Michał Czubak
​fot. KPP Pleszew

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 19:48