Ciągnikiem kierował 49-latek. Był kompletnie pijany.fot. KPP Pińczów
StoryEditorpijany za kierownicą

Policja zatrzymała 49-latka w Ursusie. Grozi mu potrójna kara

23.04.2024., 15:30h
Policjanci z posterunku w Topólce podczas rutynowej kontroli w miejscowości Kamieniec zatrzymali kierowcę ciągnika marki Ursus, który okazał się być nietrzeźwym.

Radziejów. Pijany za kierownicą ciągnika rolniczego

49-letni mieszkaniec powiatu pilskiego, pracownik jednego z pobliskich gospodarstw rolnych, został zatrzymany przez policję. Kontrola jego stanu trzeźwości wykazała, że mężczyzna prowadził ciągnik mając ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Jednak to nie był koniec jego przewinień. Podczas kontroli ustalono, że kierowca nie posiadał odpowiednich uprawnień do prowadzenia pojazdu, a sam ciągnik nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

image
WYPADEK

Ciągnik wpadł do rowu. Dwie osoby twierdziły, że go prowadziły... obie pijane

Jaka kara grozi nietrzeźwemu traktorzyście?

Teraz 49-latkowi grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Incydent ten stanowi kolejny przykład nieodpowiedzialnego zachowania za kierownicą, które stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego oraz dla samego kierowcy.

Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialność na drodze, przypominając, że jazda po spożyciu alkoholu jest nie tylko przestępstwem, ale również poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia zarówno kierowcy, jak i innych użytkowników dróg.

Michał Czubak

fot. ilustrująca

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. maj 2024 15:57