Prokuratura sprawdza, czy w OR ARiMR na Podlasiu dochodziło do przestępstw.Archiwum PWR/canva
StoryEditorKORUPCJA W ARiMR?

Prokuratura w ARiMR na Podlasiu. "Uzyskanie korzyści majątkowych"

13.06.2024., 12:00h
Prokuratura Rejonowa w Łomży wszczęła postępowanie sprawdzające w związku z podejrzeniem nieprawidłowości w jednym z podlaskich biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Korupcja w ARiMR na Podlasiu?

Wg doniesień Polskiego Radia Białystok, w podlaskim biurze powiatowym ARiMR miało dochodzić do nieprawidłowości. Te miała wykryć wewnętrzna kontrola w placówce ARiMR. W związku z takim obrotem spraw zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury złożył dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

Pracownicy ARiMR mieli "uzyskiwać korzyści majątkowe lub osobiste"?

Zawiadomienie dotyczy kilku pracowników agencji, którzy są podejrzewani o przekroczenie lub niedopełnienie obowiązków służbowych. Działania te miały na celu uzyskanie korzyści majątkowych lub osobistych. Prokuratura sprawdza, czy pracownicy ci mogli działać w sposób niezgodny z przepisami, narażając agencję na straty lub inne negatywne konsekwencje.

image
Dopłaty do zbóż 2024

Dopłaty do zbóż: czy ARiMR uruchomi dodatkowy nabór wniosków?

Na ten moment prowadzone są czynności sprawdzające. Po ich zakończeniu będzie można powiedzieć więcej, czy doszło do przestępstwa czy też prokuratura uznała, że takie coś nie miało miejsca. Nikt nie usłyszał zarzutów. Postępowanie prowadzone jest "w sprawie", a nie "przeciwko".

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Agencji z prośbą o komentarz. Do czasu publikacji materiału, nie otrzymaliśmy informacji zwrotnej.

Michał Czubak

fot. arch. red.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. lipiec 2024 03:32