fot. ilustracyjne/arch. red.
StoryEditorWYPADKI

Rolnik przygnieciony przez ciągnik rolniczy. 74-latek nie przeżył wypadku

23.09.2023., 12:30h
Do wypadku doszło w Siedlikowie (woj. wielkopolskie). Zdarzenie, które jak się później okazało, miało fatalny skutek dla poszkodowanego, miało miejsce podczas prac naprawczych przy ciągniku rolniczym.

Ostrów Wielkopolski. 74-letni rolnik przygnieciony przez traktor

Służby informację o wypadku w Siedlikowie (woj. wielkopolskie) otrzymały 21 września w godzinach porannych. Na miejsce zdarzenie skierowano policję oraz pogotowie ratunkowe. Na miejscu zastano ciągnik rolniczy i 74-latka, który został przez pojazd przejechany. Poszkodowany trafił karetką pogotowia do szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł.

Wypadek podczas naprawy traktora

Jak ustalili wstępnie policjanci, do wypadku doszło podczas naprawy ciągnika rolniczego. 74-letni rolnik miał nieodpowiednio zabezpieczyć pojazd, w wyniku czego ten się przetoczył i najechał na pokrzywdzonego. Skutki wypadku niestety rolnik przypłacił życiem.

Rolnik spadł z kombajnu. Przejechali go i zostawili na polu

Według ustaleń śledczych, ofiara wraz z innymi osobami brała udział w pracach żniwnych w tygodniu, w którym zgłoszono jego zaginięcie. 64-latek wszedł na pracujący kombajn i w pewnym momencie spadł z niego i dostał się pod koła kombajnu. Został przez pojazd przejechany, co skutkowało jego natychmiastowym zgonem.

W wyniku prowadzonych czynności, w piątek zatrzymano 65 – letniego operatora kombajnu zbożowego oraz 60 – letniego kierowcę traktora.

Wszystko wskazuje na to, że kombajnista oraz traktorzysta wiedzieli co się stało, ale żaden z nich nie udzielił mu pomocy, nikt nie powiadomił służb ratunkowych.

Michał Czubak
fot. ilustracyjne/arch. red.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
10. grudzień 2023 05:00