StoryEditorPOLICJA

SZOK! Pseudo-ekolog pobił rolnika za pracę w polu

31.05.2023., 07:30h
„Niemożliwe zachowanie” – tak o zdarzeniu, jakie miało miejsce w Essenbach koło Landhust, mówi bawarski minister rolnictwa. Tam 13 maja miejscowy rolnik został zaatakowany na swoim polu.

Niemcy. Ataki na rolników

Niemiecka policja prowadzi postępowanie w sprawie uszkodzenia ciała, jakiego miał się dopuścić jeden z mieszkańców Landshut wobec rolnika. Jak informuje lokalny portal Idowa.de rolnik został zaatakowany w czasie pracy ciągnikiem w polu. Napastnik miał go wywlec z traktora i uderzyć w twarz.

Do innego ataku, tym razem werbalnego doszło w Feldmark. Tam jeden z „eko-terrorystów” wdał się w dyskusję z miejscowym farmerem. Tym razem napastnikiem był wegan, któremu przeszkadzało to, że rolnik za to, że hoduje krowy.

Minister reaguje na doniesienia o atakach na rolników

Bawarska minister rolnictwa, Michaela Kaniber, zareagowała z wielkim przerażeniem na rosnącą liczbę doniesień o atakach na rolników. Minister była oburzona takimi zrachowaniami i zapewnia, że stoi po stronie rolników. Ataki, zarówno słowne jak i werbalne, nazywa niewyobrażalnymi, które stoją w sprzeczności ze znaczeniem zawodu rolnika.

- Nasi rolnicy wykonują znakomitą pracę każdego dnia, są naszymi żywicielami rodziny i dlatego zasługują na nasze uznanie -  powiedział minister.
Oprac. Michał Czubak
Fot. Pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 19:05