KGW na protestach rolnikówFacebook/ KGW w Jesionowie, KGW w Brody Małe, ZIR Wałcz/Canva
StoryEditorKGW na protestach

Ciche bohaterki strajku rolników. Jak KGW wspierają chłopów na blokadach?

25.02.2024., 13:00h
W całej Polsce odbywają się protesty rolników. Niestety, pogoda jest deszczowa i dodatkowo pogłębia ich i tak już ponure nastroje. Wtedy na pomoc przychodzą członkinie KGW, które ciepłym posiłkiem i słodkim ciastem wspierają walczących o przyszłość polskiej wsi ojców, mężów, braci, znajomych oraz pozostałych członków protestu. Zobaczcie sami.

KGW w Starym Korczynie na proteście rolników

Protest rolników w województwie świętokrzyskim był wspierany przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Starym Korczynie, które odpowiedziały na inicjatywę i wsparły protest rolników walczących we wspólnej sprawie. Panie zadbały o przygotowane poczęstunku w postaci gillowanych kiełbas oraz słodkich ciastek. Rolnicy mogli się również napić ciepłej kawy i herbaty.

KGW Brzeście na proteście rolników 

Na proteście rolników w województwie świętokrzyskim były obecne również panie z KGW Brzeście, które poczęstowały uczestników ciepłą zupą. 

KGW Brody Małe na proteście rolników

Z protestem rolników solidaryzują się równiez członkinie KGW Brody Małe z woj. lubelskiego. Dzięki swojej inicjatywie, ale również wsparciu innych organizacji 20 lutego br. kobiety wiejskie mogły poczęstować zziębinętych rolników pysznym ciastem, grochówką i pierogami.

KGW Oszczepalin drugi na proteście rolników

Na proteście rolników w miejscowości Borki również położonej na Lubelszczyźnie we wsparcie zaangażowało się KGW Oszczepalin Drugi. Które zadbało o przygotowane wojskowej grochówki.

KGW z Pożarowa na proteście rolników

KGW z Pożarowa wsparło protest rolników w woj. lubelskim, w miejscowości Wólka Rozwadowska, na terenie gminy Firlej. Demonstracja w tym miejscu ma potrwać do 26 lutego br. 

KGW w Jesionowie na proteście rolników

W Zachodniopomorskiem protest rolników w gminie Przelewice wspierało KGW z Jesionowa, które pprzez cały czas trwania pdemonstracji dowożą żywność na miejsce demonstracji. Była ciepła kiełbasa, żurek, bigos, rogaliki oraz kawa i herbata.

 

KGW Szonowo na proteście rolników

W województwie kujawsko-pomorskim do protestu rolników przyłączyło się KGW Szonowo oraz okoliczne KGW, które zadbały o poczęstunek dla protestujących. Demonstrujący mogli skosztować chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, ciasta, ciepłej grochówki oraz kiełbasy.

KGW Żabieniec na proteście rolników 

Na Mazowszu protest rolników wspierało KGW Żabieniec, które przygotowało pyszne kanpki z życzeniami smacznego.

KGW Macierzanki Rogóźno na proteście rolników

Protest rolników w Hrebenne  wsparły gospodynie z KGW Macierzanki Rogóźno, które przygotowały dla protestujących zupę i krokiety.

image
Targi rolnicze

Forum Mleko 2024 już 7 marca

oprac. Justyna Czupryniak 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. kwiecień 2024 11:40