r e k l a m a

Partner serwisu

Licheńskie święto gospodyń

Wieś i Rodzina
Data publikacji 07.09.2017r.

Finał Plebiscytu „Wieś jest kobietą”, Gospodyni Cafe, w której wspólnie świętować będziemy 60 urodziny czasopisma „Gospodyni” oraz moc niespodzianek przygotowaliśmy dla naszych Czytelniczek w ramach ogólnopolskiego zjazdu kobiet wiejskich, który już po raz siódmy  odbędzie się 9 i 10 września w Licheniu.

Plaża w Licheniu Starym od siedmiu już lat w drugi weekend września mieni się dziesiątkami barw ludowych strojów. Wszystko to za sprawą tysięcy kobiet, które zjeżdżają tu, by wspólnie bawić się, rozmawiać i świętować. Właśnie dlatego redakcje „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i „Gospodyni” już po raz trzeci zdecydowały się, by właśnie w Licheniu, stolicy kobiet wiejskich, wręczyć nagrody tegorocznym laureatkom plebiscytu „Wieś jest kobietą”.

r e k l a m aDwie Gospodynie Roku

W tym roku Czytelnicy zdecydowali, że laur „Gospodyni Roku 2017” przypadnie Dorocie Krauz, sołtysce z Poźrzadła Wielkiego. Działające pod jej przewodnictwem Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich „Poźrzadlanki” w ubiegłym roku w trakcie licheńskiego zjazdu odebrało III nagrodę w konkursie „Kobiety na start”, który został zorganizowany w ramach przypadającego w ubiegłym roku 150-lecia „Kół Włościanek”.

W Licheniu natomiast ogłoszona zostanie tegoroczna laureatka plebiscytu „Wieś jest kobietą”, którą wybrało niezależne jury.Podczas ubiegłorocznego zjazdu rozstrzygnęliśmy konkurs na najlepszą organizację kobiecą działającą na terenie wsi. W tym roku ogłosimy, która z dziesiątki zgłoszonych do plebiscytu kobiet otrzyma tytuł „Gospodyni Roku”   – Dążyłyśmy do zachowania maksimum obiektywizmu w wyborze zwyciężczyni plebiscytu, w efekcie naszych rozważań do ścisłej czołówki weszły dwie kandydatury. Stanęłyśmy zatem wobec trudnego wyboru. Biorąc pod uwagę zarówno terytorialny zasięg oddziaływania, jak i siłę wpływu na przyszłe losy uczestników prowadzonych działań, po długich rozważaniach udało nam się ustalić zwyciężczynię tegorocznej edycji Plebiscytu „Wieś jest kobietą” – wyjaśnia dr Magdalena Kozera-Kowalska, przewodnicząca jury, pracownik naukowy w Katedrze Prawa i Organizacji Przedsiębiorstw w Agrobiznesie na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Jury miało w tym roku nie lada kłopot, by wybrać laureatkę. Uważało bowiem, że wszystkie zgłoszone do plebiscytu kobiety zasługują na laur. Ponieważ reguły plebiscytu nie przewidują takiego rozwiązania, jury wybrało jedną z 10 kobiet. Przewodnicząca jury nie chce jednak zdradzać nazwiska zwyciężczyni tegorocznej edycji plebiscytu, w którym wybierzemy symbol polskiej wsi. 

Urodziny „Gospodyni”

W Licheniu świętować będzie również „Gospodyni”. W tym roku przypada bowiem 60. rocznica pojawienia się tego czasopisma na rynku wydawniczym.

Zjazd z racji przypadającego w tym roku jubileuszu „Gospodyni” będzie miał wyjątkowy przebieg. Zależy nam bowiem na tym, by gospodynie przyjeżdżające na to wielkie święto kobiet poczuły się tu jak w domu. Dlatego przygotowano atrakcje zarówno dla ciała, jak i ducha. Wszystkie odbędą się w „Gospodyni Cafe”, gdzie redakcja wspólnie z Czytelniczkami chce obchodzić ten wyjątkowy jubileusz. Mamy nadzieję, że licheńskie spotkanie będzie dla Was okazją wymiany poglądów i doświadczeń, jak i miejscem dobrej zabawy.

Artykuł podzielony na strony, czytasz 1 z 2 stron.

Czytaj dalej

r e k l a m a

r e k l a m a

Partner serwisu

r e k l a m a