Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

4 tony narkotyków ukryte m.in. w ogórkach. Zarzuty dla 37 osób

4 tony narkotyków ukryte m.in. w ogórkach. Zarzuty dla 37 osób
Wiadomości Policja
Data publikacji 25.05.2022r.

Śledczy z prokuratury i policji skierowali do Sądu Okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko 37 osobom, których zarzuty są związane z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej specjalizującej się w produkcji, przemycie i handlu narkotykami. Mężczyźni narkotyki transportowali m.in. w ogórkach.

Ogórki z „nadzieniem”

Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się prowadzeniem upraw krzewów konopi innych niż włókniste, wytwarzaniem z nich marihuany, a także nabywaniem środków odurzających (w tym kokainy) oraz substancji psychotropowej (płynnej amfetaminy zasadowej) z Hiszpanii i Holandii do Polski, działa w Poznaniu oraz innych miejscowościach na terenie Polski. Do kraju narkotyki sprowadzono w transportach. Narkotyki z Hiszpanii przewożone były do Polski wraz z ogórkami.

Rozbita grupa narkotykową działalność prowadziła od czerwca 2014 do lutego 2021 roku. Jej członkowie oprócz produkcją i przemytem narkotyków zajmowali się także ich dalszą sprzedażą.

r e k l a m a

Zarzuty, areszt i 5 mln poręczenia majątkowego

Do sprawy zatrzymano 37 osób z czego 18 pozostaje w tymczasowym areszcie. Wobec pozostałych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze tj. poręczenia majątkowe oraz dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości 5 mln zł.

- Ustalenia śledztwa wskazują, że łącznie do obrotu wprowadzili lub brali udział w przemycie ponad 3 ton marihuany, 119 kg amfetaminy i 14 kg kokainy oraz 10 litrów płynnej zasadowej amfetaminy. Ponadto na plantacjach w Hiszpanii wytworzyli łącznie 208 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość tych środków odurzających i substancji psychotropowych szacowana jest na łączną sumę prawie 80 milionów złotych – mówi Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskich policjantów.

Michał Czubak
Fot. arch. policja.pl

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a