Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

46-latek uciekał ciągnikiem przed policją! Już stracił 1500 złotych, a może na 5 lat trafić za kraty

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
46-latek uciekał ciągnikiem przed policją! Już stracił 1500 złotych, a może na 5 lat trafić za kraty
Wiadomości Policja
Data publikacji 13.01.2022r.

Policyjny pościg za ciągnikiem rolniczym w Orchów Wesółka (woj. łódzkie). Mundurowi chcieli do kontroli zatrzymać ciągnik rolniczy, ale kierujący nim mężczyzna miał inne plany. Policjanci ruszyli w pościg.

Łask. Policyjny pościg za traktorem

7 stycznia patrol drogówki z Łasku (woj. łódzkie) chciał do kontroli drogowej zatrzymać ciągnik rolniczy. Powodem kontroli było zawiadomienie o potencjalnym nietrzeźwym za kierownicą ciągnika rolniczego oraz samochodu osobowego.

Jadąc na miejsce zgłoszenie na trasie patrol zauważył wspomniane dwa pojazdy. Wydając sygnały świetlne i dźwiękowe usiłowali je zatrzymać. Osobowa skoda natychmiast się zatrzymała, ale traktor pognał dalej.

r e k l a m a

Policjanci ruszyli w pościg

Policyjny pościg za ciągnikiem rolniczym zakończył kilkaset metrów dalej. Traktorzysta w końcu się poddał. Badanie alkomatem wykazało, że był on pijany. Miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Z kolei kierowca skody był trzeźwy.

Traktor niesprawny, traktorzysta bez uprawnień

Traktorzysta nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci ustalili także, że pojazd nie ma ważnych badań technicznych oraz nie posiada policy OC. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może grozić do 5 lat. Mężczyzna odpowie też za wykroczenia.

W myśl nowych przepisów sąd może na niego nałożyć nawet 30 tys. zł grzywny.

Michał Czubak
Fot. Pixabay

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a