Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Policja w szoku! Rolnik jechał Ursusem tylko na 3 kołach!

Policja w szoku! Rolnik jechał Ursusem tylko na 3 kołach!
Wiadomości Policja
Data publikacji 16.07.2021r.

W czwartek 15 lipca namysłowscy policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy, którego wygląd, szereg usterek i nieprawidłowości, zaskoczył mundurowych. Największym uchybieniem było… brak koła na osi skrętnej Ursusa.

Namysłów. Ciągnik na trzech kołach na drogach powiatu namysłowskiego

Ursus z przyczepą wzbudził zdumienie w oczach policjantów z drogówki z Namysłowa (woj. opolskie). Bynajmniej nie z powodu tego, że traktor wyglądał, jak ósmy cud świata. Wręcz przeciwnie. Ciągnik wcale nie powinien wyjechać na drogi. Liczba usterek, niedociągnięć i braków jest bardzo długa. Na jej czele wpisać należy… brak jednego z przednich kół.

r e k l a m a

Brak OC, brak przeglądu i młotek służący za podpórkę

Podczas sprawdzania w policyjnym systemie ujawniono, że Ursus od 6 lat nie miał ważnych badań technicznych. Oświetlenie ciągnika również było niesprawne. Ponadto z Ursusa ciekły płyny eksploatacyjne.

r e k l a m a

Lista usterek tylko rosła: w przedniej części ciągnika nad osią znajdował się młotek pełniący funkcję podpórki.

Kiedy policjanci skończyli z ciągnikiem, zajęli się przyczepą, którą Ursus ciągnął. Również ta nie nadawała się do eksploatacji po drogach publicznych. Przyczepa pozbawiona była tablicy rejestracyjnej i podobnie jak Ursus, nie miała ważnego przeglądu technicznego, nie wspominając już niedziałających światłach oraz ubezpieczenia OC.

Michał Czubak
Fot. KPP Namysłów

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a