Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

AgroUnia pyta kandydatów na prezydenta Rzeszowa o pomoc dla okolicznych rolników

Krzysztof Janisławski
Kategoria: Wiadomości
AgroUnia pyta kandydatów na prezydenta Rzeszowa o pomoc dla okolicznych rolników
Wiadomości Polska
Data publikacji 09.06.2021r.

Michał Kołodziejczak przyjechał do Rzeszowa tuż przed wyborami prezydenta miasta. Pytał kandydatów, jak zamierzają zapewnić mieszkańcom dostęp do żywności produkowanej przez rolników z ościennych gminn. Jakie pytania do kandydatów miał jeszcze lider AgroUnii?

Spotkanie AgroUnii przed ratuszem w Rzeszowie

AgroUnia zorganizowała dziś konferencję prasową w Rzeszowie. Lokalizacja nie była przypadkowa. W najbliższą niedzielę odbędą się w tym mieście wybory prezydenta miasta, bacznie obserwowane przez całą Polskę.

r e k l a m a

– Prezydent każdego miasta powinien zaproponować sposób współpracy z okolicznymi miejscowościami, z rolnikami, z drobnymi przedsiębiorcami, z rzemieślnikami. A tego w kampanii przed wyborami w Rzeszowie zabrakło. Nie tylko w Rzeszowie nikt o tym nie myśli. W innych częściach Polski jest podobnie. A duże miasta to nie są samotne wyspy. Powinny żyć w połączeniu ze swoim otoczeniem – mówi Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

AgroUnia pytała kandydatów na prezydenta Rzeszowa o pomysł na wsparcie okolicznych rolników

r e k l a m a

– Zorganizowaliśmy dziś tę konferencję prasową, także po to, żeby zadać kandydatom na prezydenta Rzeszowa pytanie, jaki mają pomysł na rozwój drobnego handlu, rozwój targowisk – mówił na targowisku przy ul. 8-marca lider AgroUnii. Pytał tam napotkanych ludzi, co można zmienić, aby pomoc producentom żywności z dotarciem do mieszkańców Rzeszowa.

Szybko okazało się, że licznie odwiedzający Halę Targową mają problem z zaparkowaniem samochodu na czas robienia zakupów. – Prezydent Tadeusz Ferenc nie zapewnił miejsc do zaparkowania samochodu – narzekał starszy mężczyzna w rozmowie z Michałem Kołodziejczakiem.

Rzeszowianom robiącym na targu zakupy Michał Kołodziejczak mówił o roli takich miejsc, jak Hala Targowa.
– Wielu ludzi woli robić zakupy na targu niż w supermarketach. Bo to nie tylko miejsce handlu. Tutaj ludzie nawiązują ze sobą kontakty, spotykają się ze znajomymi, w kolejce mogą porozmawiać. Nie ma takich nerwów, pośpiechu, jak w supermarkecie.

40-lecie Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Czapka z daszkiem szara TPR

Czapka z daszkiem szara TPR

Płacisz tylko

35,00 zł SPRAWDŹ

Ekipa AgroUnii była też w Domu Kolejarza (dziś to budynek uniwersytecki), miejscu szczególnym dla Polskiej historii. Po protestach odbywających się w tym miejscu oraz Ustrzykach Dolnych czterdzieści lat temu doszło do podpisania Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich, a niedługo potem legalizacji rolniczej „Solidarności”.

Krzysztof Janisławski
Fot. AgroUnia

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a