Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

AGROunia żąda zakazu egzekucji komorniczych gospodarstw i grozi strajkiem

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
AGROunia żąda zakazu egzekucji komorniczych gospodarstw i grozi strajkiem
Wiadomości Polska
Data publikacji 13.01.2021r.

Rolnicy związani z AGROunią domagają się od premiera pilnego spotkania w sprawie fatalnej sytuacji w rolnictwie. Żądają także, aby premier wprowadził zakaz egzekucji komorniczych w gospodarstwach rolnych. Rząd musi się liczyć też z protestami rolników.

Kołodziejczak: sytuacja polskich rolników jest coraz trudniejsza, a premier na to nie reaguje

We wtorek 12 stycznia 2021 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Kołodziejczak, lider AGROunii oraz inni rolnicy związani z tym ruchem złożyli list, w którym wzywają premiera Mateusza Morawieckiego do pilnego spotkania w sprawie sytuacji polskich gospodarstw rolnych. Szef AGROunii uważa, że premier nie zdaje sobie sprawy w prawdziwej kondycji finansowej polskich gospodarstw rolnych.

– Sytuacja polskich rolników z każdym dniem jest coraz trudniejsza. Za kilogram ziemniaków polski rolnik dostaje od 0,2 zł/kg do 0,35 zł/kg, podczas gdy w sklepie te same ziemniaki kosztują nawet 3,8 zł/kg. To nie jest normalna sytuacja. To jest wyzysk na który Pan pozwala – napisał Michał Kołodziejczak w liście do premiera Mateusza Morawieckiego. 

 

r e k l a m a

Natychmiast wstrzymać egzekucje komornicze gospodarstw rolnych

W dalszej części listu rolnicy wskazują, że podobna sytuacje jest w innych branżach, w tym przede wszystkim dla producentów trzody chlewnej. Ceny żywca wieprzowego od dłuższego czasu są poniżej opłacalności co prowadzi do upadku gospodarstw rolnych.

– Komornicy już rozpoczęli egzekucje rolniczego sprzętu takiego jak: traktory, beczkowozy, przyczepy. Pan na to pozwala. Egzekucje komornicze w czasie pandemii? Nalegamy, by natychmiast wprowadził Pan przepisy zakazujące egzekucji komorniczych w gospodarstwach rolnych – domaga się lider AgroUnii.

Michał Kołodziejczak domaga się także otwarcia restauracji i hoteli, na takich samych zasadach jak supermarkety i budowlane.

AGROunią domagają się od premiera pilnego spotkania w sprawie fatalnej sytuacji w rolnictwie 

Będzie kolejny protest rolników?

W jednym z wpisów na profilu AGROunii dotyczących pisma do premiera można przeczytać, że po lekturze tego listu Mateusz Morawiecki może dowie się dlaczego  rolnicy szykują się do kolejnych protestów.

 

 

Paweł Mikos

Fot. Paweł Mikos

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a