Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

HIT! Claas zbudował kombajn na pedały dla dzieci [ZDJĘCIA]

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
HIT! Claas zbudował kombajn na pedały dla dzieci [ZDJĘCIA]
Wiadomości Ciekawostki
Data publikacji 01.06.2021r.

4-letni chłopczyk na swoją listę życzeń wpisał kombajn na pedały. A ponieważ jego mamą jest znana blogerka rolnicza, to sprawa szybko się rozwinęła. W efekcie Claas stworzył prototyp sieczkarni do kukurydzy na pedały. Jak jest wyposażony maszyna i czy trafi do innych dzieci?

Bloegrka rolnicza i Claas stworzyli prototyp sieczkarni na pedały

Drogi Mikołaju, chciałbym dostać kombajn na pedały – napisał w liście do św. Mikołaja 4-letni syn Julii Nissen z Północnej Fryzji w Niemczech, która jest znaną blogerką rolnicza prowadzącą bloga „Deichdeern”.
33-letnia matka postanowiła spełnić marzenia synka i zaapelowała do firm z branży rolnej o pomoc. Na jej apel szybko odpowiedziała firma Claas z Harsewinkel w Westfalii i wspólnie jesienią 2020 roku założyli zespół projektowy Team Pedal Harvester”, który zajął się pracą nad taką zabawką.
Praktykanci z Claasa najpierw stworzyli podstawy prototypowego kombajnu: zespawali podwozie  i następnie zamontowali pedały, koła, kierownicę i siedzenię z traktorka na pedały. Tylna część sieczkarni powstała ze specjalnego lekkiego, choć wytrzymałego materiału.

r e k l a m a

Niesamowite pomysły dzieci na kombajn na pedały

A żeby projekt jak najbardziej odpowiadał grupie docelowej, czyli dzieciom, dlatego zorganizowano konkurs dla najmłodszych na najciekawsze pomysły na kombajn lub sieczkarnię na pedały. Na konkurs odpowiedziało ponad 140 dzieci, którzy przesłali swoje pomysły i rysunki idealnego dla nich kombajnu na pedały. 
Młodzi inżynierowie chcieli, aby zabawkowa sieczkarnia była wyposażona m.in. w:
  • składaną przystawka tnącą,
  • uchwyt na kubeczek ,
  • zaczep i linkę holowniczą,
  • ruchome lampy ostrzegawcze,
  • zamontowanie kabiny.

Czy sieczkarnia na pedały trafi do produkcji?

Po około 6 miesiącach prac udało się zaprezentować gotowy prototyp mini-sieczkarni.
Obecnie Claas poszukuje partner licencyjnych, zwłaszcza wśród producentów zabawek na uruchomienie masowej produkcji tych zabawek dla małych rolników. Jeśli to się uda, to zapewne kombajn na pedały znajdzie się na liście życzeń wielu dzieci.

r e k l a m a

Paweł Mikos
Fot. Claas

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a