Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Jacek Sommerfeld nowym dyrektorem Wielkopolskiego ODR-u

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Jacek Sommerfeld nowym dyrektorem Wielkopolskiego ODR-u
Wiadomości Wielkopolska
Data publikacji 26.09.2021r.

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu ma nowe władze. Dyrektorem został Jacek Sommerfeld. Jakie ma plany na rozwój doradztwa rolniczego?

Wielkopolska. Jacek Sommerfeld został powołany na stanowisko nowego dyrektora Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu

r e k l a m a

Jacek Sommerfeld, dotychczasowy zastępca WODR w Poznaniu został powołany na stanowisko nowego dyrektora Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Sommerfeld zapowiada, że będzie chciał kontynuować prace swojej poprzedniczki przy jednoczesnym wdrażaniu nowych pomysłów.

– Szanuję to, co zrobiła moja poprzedniczka i nie chciałbym tego zaprzepaścić poprzez jakiekolwiek rewolucje. Będziemy kontynuować to, co dobre, ale jednocześnie nastawiamy się na ewolucję i kolejne ciekawe pomysły – wyjaśnia nowy dyrektor WODR.

r e k l a m a

Jakie cele stawia sobie nowy szef Wielkopolskiego ODR-u?

Priorytetem dla Jacka Sommerfielda będzie kładzenie dużego nacisku na dalsze działania służące cyfryzacji rolnictwa, w tym na rozwój projektu eDWIN oraz usługi Poldrony. Podkreśla, że nowe pokolenia rolników coraz chętniej sięgają po innowacyjne rozwiązania, dlatego też dzisiejsze doradztwo powinno iść z duchem czasu.

– Postawimy na nowoczesne doradztwo, które będzie opierało się na bardzo dobrze przygotowanej kadrze doradczej – wyjaśnia.

Od marca 2021 roku Jacek Sommerfeld pełnił funkcję drugiego zastępcy dyrektora WODR. Wcześniej pracował między innymi w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W przeszłości Sommerfield był także wójtem gminy Czerwonak (woj. wielkopolskie), gdzie startował z poparciem Prawa i Sprawiedliwości. W kolejnych wyborach jednak przegrał.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Egzemplarz Tygodnik Poradnik Rolniczy nr 20-21/2020

Egzemplarz Tygodnik Poradnik Rolniczy nr 20-21/2020

Płacisz tylko

9,98 zł SPRAWDŹ

Michał Czubak
Fot. WODR Poznań

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a