Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Kombajn Claas spłonął na drodze pod Jarocinem

Kombajn Claas spłonął na drodze pod Jarocinem
Wiadomości Pożary
Data publikacji 31.07.2021r.

Kombajn zbożowy Claas Dominator stanął w płomieniach na środku drogi publicznej pod Jarocinem (woj. wielkopolskie). Mimo, że z pożarem kombajnu najpierw walczył rolnik, a później 3 zastępy straży pożarnej, to maszyna rolnicza spłonęła w dużym stopniu. Co było przyczyną pożaru Claasa?

Pożary kombajnów zdarzają się, głównie na polach, podczas prac przy żniwach. Rzadziej jednak słyszy się, żeby taka maszyna rolnicza stanęła w ogniu… na drodze. Tak było wczoraj pod Jarocinem (woj. wielkopolskie).

r e k l a m a

Kombajn Claas Dominator w ogniu

W piątek 30 lipca 2021 roku w godzinach wieczornych rolnik z Wielkopolski nie myślał o niczym innym, jak o zjechaniu swoim kombajnem do domu i odpoczynku. Należało mu się po ciężkim dniu pracy podczas żniw. Los jednak dla kombajnisty był okrutny. Rolnik tego dnia w spokoju do domu nie dotarł.

Jego Claas Dominator 98 nagle, na środku drogi, stanął w płomieniach.

Daremne wysiłki rolnika

Kombajnista, widząc co się święci, zatrzymał kombajn zbożowy i przystąpił do akcji gaszenia pojazdu. Jednak podręczne gaśnice znajdujące się na wyposażeniu Claasa na niewiele się zdały. Konieczna była interwencja straży pożarnej.

Dopiero 3 strażackie zastępy, które zlały kombajn pianą gaśniczą, opanowały sytuację i ugasiły płonącą maszynę rolniczą. Spaleniu uległa znaczna część kabiny kombajnu. Straty spowodowane przez pożar liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych.

Jak ustalono – prawdopodobną przyczyną powstania płomieni było zwarcie w instalacji elektrycznej kombajnu.

Do pożaru doszło na drodze między wsią Panienka a Chwalęcinem (woj. wielkopolskie).

Michał Czubak
Fot. A. Majewski / Jarocin112

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a