Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Kto otruł 1200 karpi? Dramat hodowcy tuż przed świętami

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Kto otruł 1200 karpi? Dramat hodowcy tuż przed świętami
Wiadomości Policja
Data publikacji 28.12.2021r.

W Wisławie (woj. zachodniopomorskie) nieustalona osoba uśmierciła 4 tony karpia, które znajdowały się w stawach hodowlanych. Wszystko to wydarzyło się przed świętami.

Szczecin. Ktoś otruł 1200 sztuk karpia

Gospodarstwo rybackie z Wisławia (woj. zachodniopomorskie) nie może otrząsnąć się z dramatu, jakiego byli świadkami. Tuż przed świętami w stawach hodowlanych gospodarstwa pływało 1200 karpi o łącznie wadze około 4 ton. Ryby były przygotowywane do sprzedaży, by na każdym z wigilijnych stołów pojawiła się ta tradycyjna polska potrawa z karpia.

Zamiast zysku ze sprzedaży gospodarstwo liczy straty. Ktoś otruł całą populację ryb. Wszystkie 1200 sztuk trzeba było zutylizować.

r e k l a m a

Woda została zatruta?

Śnięte ryby ginęły w męczarniach. Właściciele gospodarstwa w rozmowie z lokalnym radiem wskazywali, że ryby zachowywały się tak, jakby miały porażony centralny ośrodek nerwowy. Były w stanie agonalnym.

Właściciele podejrzewają, że woda została skażona jakąś substancją chemiczną. Prawdopodobnie rozpuszczalnikiem lub lakierem.

Czy rzeczywiście tak było? Odpowiedź na to pytanie przyniesie ekspertyza wykonana przez Zakład Higieny Weterynaryjnej w Poznaniu, do której trafiły próbki zatrutej wody.

Michał Czubak
Fot. Pixabay

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a