Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Makabryczny wypadek pod Pszczyną. Ford zmasakrowany przez ciągnik z pługiem

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Makabryczny wypadek pod Pszczyną. Ford zmasakrowany przez ciągnik z pługiem
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 17.09.2021r.

Do niezwykle groźnie wypadku z udziałem ciągnika doszło na krajowej 81 w Pawłowicach w kierunku Wisły (woj. śląskie). Ford z impretem wjechał w tył ciągnika z podczepionym pługiem. Auto zostało zmasakrowane, a 81-letnia pasażerka została zakleszczona we wraku auta.

Śląsk. Na trasie do Wisły Ford wbił się w pług ciągnika

Do wypadku doszło w środę 15 września 2021 r. w godzinach wieczornych. Służby medyczne, policja oraz straż pożarna przyjęły kilka minut po godzinie 21. Zdarzenie miało miejsce na DK-81, ok. 100m za stacją paliw Uniwar w kierunku Wisły (woj. śląskie). Ford Escort, z nieustalonych przyczyn, z impetem wbił się w jadący przed nim ciągnik rolniczy z pługiem do orki. Ostra i długa maszyna rolnicza rozryła przód pojazdu i tylko cudem można nazwać to, że żadna z osób podróżujących samochodem osobowym nie zginęła w tym wypadku.

r e k l a m a

Pasażerka Forda zakleszczona

Kiedy strażacy dotarli na miejsce dwie z trzech osób podróżujących pojazdami, które się zderzyły, przebywały poza nim. Z auta nie wyszła jedynie pasażerka Forda. Kobieta, jak podaje straż pożarna, była zakleszczona we wraku samochodu. Ratownicy, żeby przekazać ją medykom przybyłym na miejsce, musieli rozcinać karoserię i wycinać elementy Forda.

Do szpitala trafiły jednak dwie osoby – obie to osoby jadące Fordem. Traktorzyście nic się nie stało i nie wymagał on pomocy medyków, a tym bardziej hospitalizacji.

Ciągnik bez ostrzegawczego trójkąta

Policja z Pszczyny prowadzi postępowanie w sprawie środowego wypadku. Wiadomo już, że kierowca samochodu, który wbił się w pług rolniczy jeszcze tego samego dnia został zwolniony do ze szpitala do domu. Pasażerka jeszcze w nim pozostaje.

Wiadomo także, co potwierdza rzecznik policji w Pszczynie, że ciągnik rolniczy nie posiadał wymaganego przepisami trójkąta ostrzegawczego po lewej stronie pojazdu.

Okoliczności zdarzenia są ustalane.

Michał Czubak
Fot. OSP Pawłowice

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a