Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Niebezpieczne wypadki z końmi. Pośród rannych dziecko

Niebezpieczne wypadki z końmi. Pośród rannych dziecko
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 14.06.2021r.

W miniony weekend doszło do kilku wypadków z udziałem koni. Każdorazowo na miejscu interweniowały załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W jednym z przypadków ranne zostało 13-letnie dziecko.

Wypadki podczas jazdy konnej

Do dwóch wypadków doszło 12 czerwca. Jeden z nich miał miejsce w Olszy (woj. wielkopolskie), drugi z kolei wydarzył się w Łazach (woj. śląskie). Oba z nich miały miejsce podczas jazdy konnej.

r e k l a m a

W Olszy z konia, podczas zawodów konnych, spadła 27-letnia kobieta. Z kolei w Łazach ucierpiała 13-latka, która również spadła z konia. 27-letnia kobieta miała zapewnioną fachową opiekę od razu po wypadku, ponieważ zawody zabezpieczali medycy. Dziewczynka musiała czekać na przyjazd służb.

W obu przypadkach na miejsce zadysponowano helikoptery ratownicze, które przetransportowały poszkodowane do szpitali. Dziecko helikopter LPR zabrał do szpitala w Chorzowie, z kolei 27-latka trafiła do Puszczykowa.

r e k l a m a

Koń kopnął pracownika weterynarii

Nieco inny wypadek, ale również związany z koniem, miał miejsce również w niedzielę, ale nie był związany z jazdą na wierzchowcu. W miejscowości Wygoda (woj. wielkopolskie) doszło do kopnięcia przez konia pracownika weterynarii.

Również w tym przypadku konieczna byłą interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Michał Czubak
Fot. M. Czubak

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: dlaczego Mateusz Morawiecki najlepiej zna się na rolnictwie"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a