Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

O krok od tragedii! Rolnik ciągnikiem przepchnął kombajn przez opuszczony szlaban [FILM]

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
O krok od tragedii! Rolnik ciągnikiem przepchnął kombajn przez opuszczony szlaban [FILM]
Wiadomości Wypadki
Data publikacji 10.09.2022r.

Mrożące krew w żyłach wydarzenia rozegrały się na strzeżonym przejeździe kolejowym w Świerczach (woj. mazowieckie). Traktorzysta za pomocą ciągnika przepchnął kombajn na drugą stronę torów. Rogatki były już opuszczone.

Pułtusk. W Świerczach rolnik doprowadził do groźnej sytuacji

W Świerczach (woj. mazowieckie) 14 sierpnia doszło do niebezpiecznej sytuacji na oznakowanym przejeździe kolejowym. Traktorzysta zignorował sygnalizację świetlną i przepchnął przez opadające rogatki niesprawny kombajn. Większa z maszyn rolniczych zatrzymała się już za przejazdem kolejowym, traktorzysta natomiast manewrował z drugiej strony, by w ostatniej chwili uciec z torów przed nadjeżdżającym Pendolino.

r e k l a m a

Kolejny przypadek ryzykowania życiem

Wydarzenia z sierpnia, z których teraz PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowało w swoich kanałach społecznościowych, to kolejny przypadek świadomego łamania przez traktorzystów obowiązujących przepisów i ryzykowania własnym życiem. Bo jakie szans na przeżycie ma traktorzysta w zderzeniu z pędzącym pociągiem?

2 tysiące mandatu za wjazd na przejazd kolejowy

Obowiązujące przepisy są dość restrykcyjne w tym zakresie. Za wjazd na przejazd kolejowy, gdy emitowane jest czerwone światło zakazujące wjazdu, policja może nałożyć mandat karny w wysokości 2 tys. zł. Od 17 września jednak zmieniają się przepisy. Recydywiści będą karani surowiej. Funkcjonariusz nałoży taki mandat, jeżeli kierowca popełni dwa wykroczenia w ciągu 2 lat z tej samej grupy.

Michał Czubak
Fot. PKP PLK

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a