Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Ogromny pożar gospodarstwa z 800 świniami. Rolnicy z Podlasia potrzebują pomocy

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Ogromny pożar gospodarstwa z 800 świniami. Rolnicy z Podlasia potrzebują pomocy
Wiadomości Pożar
Data publikacji 20.11.2022r.

15 listopada doszło do ogromnego pożaru w gospodarstwie Marii i Sławomira Mioduszewskich, rolników z Podlasia. Pożar wyrządził ogromne straty materialne oraz fizyczne. Potrzebne są środki na pomoc w odbudowie.

Zambrów. Pożar chlewni w miejscowości Przeździecko-Mroczki

15 listopada wieczorem strażacy z powiatu zambrowskiego zostali zadysponowani do pożaru chlewni w miejscowości Przeździecko – Mroczki (woj. podlaskie). Ogień zauważono na poddaszu chlewni, w której znajdowało się około 800 świń. - Ogień wybuchł w chlewni, ale momentalnie rozprzestrzenił się na pozostałe budynki, niszcząc je – przekazuje Maria Mioduszewska. - Mój mąż został poważnie poparzony, kiedy próbował ratować zwierzęta i dobytek. Doznał oparzeń II i III stopnia, wskutek czego został przetransportowany do Centrum Leczenia Oparzeń. Minie jeszcze wiele czasu zanim zdrowie pozwoli mu wrócić do pracy przy gospodarstwie. Pomimo tych przeciwności mąż pragnie odbudować i wznowić hodowlę – dodaje rolniczka.

r e k l a m a

Powstała zrzutka na rzecz pogorzelców

Strażackie działania na miejscu trwały około 12 godzin. Z pożarem, który wyrządził ogromne szkody walczyło 16 zastępów. Straty liczone są w setkach tysięcy złotych. Rodzina rolników z Podlasia chce jednak stanąć na nogi i odbudować gospodarstwo.

- Tym razem nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, sytuacja jest niezwykle ciężka. Dlatego też zdecydowaliśmy się wyjść z prośbą o wsparcie do ludzi o dobrych sercach i utworzyć zbiórkę – precyzuje pani Maria.

Zbiórka została założona w serwisie zrzutka.pl. Rodzina deklaruje, że całe środki uzyskane podczas zbiórki, a potrzeba ich 300 tys. zł, zostaną przeznaczone na odbudowę hodowli i gospodarstwa, które poważnie ucierpiało w wyniku pożaru.

Michał Czubak
Fot. OSP Stary Laskowiec

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a