Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Policyjna grupa SPEED na tropie ciągnika

Paweł Mikos
Kategoria: Wiadomości
Policyjna grupa SPEED na tropie ciągnika
Wiadomości Policja
Data publikacji 10.05.2020r.

Kielecka policja została poinformowana, że ulicami miasta ma poruszać się niezgodnie z przepisami ciągnik rolniczy typu SAM. W poszukiwanie ciągnika ruszyli policjanci z grupy Speed. Kiedy mundurowi zatrzymali kierowcę, okazało się, że jest on pijany.

Kielce: grupa Speed w poszukiwaniu ciągnika typu SAM

W piątek 8 maja 2020 roku około godz. 10.00 policjanci ze świętokrzyskiej grupy Speed patrolowali ulice Kielc. W pewnym momencie podeszła do nich kobieta, która poinformowała mundurowych, że przed chwilą widziała ciągnik typu SAM. Według kobiety, pojazd poruszał się niezgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Mundurowi postanowili zweryfikować zgłoszenie i ruszyli w kierunku, w którym miał być ostatnio widziany ciągnik. Dość szybko udało im się zlokalizować pojazd oraz dwóch mężczyzn przy nich. Na widok policjantów obaj udawali, że nie mają nic wspólnego z pojazdem. Jednak po pokazaniu im nagrania zarejestrowanego przez radiowóz, do jazdy ciągnikiem samoróbką przyznał się 38-letni mężczyzna.

 

r e k l a m a

Pojazd niedopuszczony do ruchu i kierowca kompletnie pijany

W trakcie kontroli policjanci z grupy Speed odkryli, że ciągnik własnej konstrukcji nie został dopuszczony do ruchu, a 38-latek tego dnia nie powinien był siadać za kierownicę. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie traktorzysty.

Za prowadzenie pojazdem mechanicznym po pijaku 38-latek może zostać skazany nawet na 2 lata pozbawienia wolności.


Kielce: grupa Speed w poszukiwaniu ciągnika typu SAM 

Paweł Mikos

Fot. Archiwum policji

Widziałeś już nasze video "Magazyny pełne, cena zboża nie do przyjęcia. Co jeszcze w nowym TPR?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a