Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Protest rolników: AgroUnia zablokują drogę na Hel

Protest rolników: AgroUnia zablokują drogę na Hel
Wiadomości
Data publikacji 23.07.2021r.

AgroUnia zapowiedziała, że w najbliższą sobotę dojdzie do blokady Półwyspu Helskiego. W ten sposób rolnicy chcą wesprzeć rybaków, którym odebrano pozwolenie na połów dorsza.

Rolnicy we Władysławowie zablokują drogę na Hel

Michał Kołodziejczak, lider AgroUni zapowiedział, że w najbliższą sobotę 24 lipca 2021 roku w godzinach 9-16 rolnicy zablokują Półwysep Helski. Jakie jest powód strajku?
Organizacja rolnicza podkreśla, że w ten sposób chcą pokazać problem rybaków, którym odebrano pozwolenie na połów dorsza, ale nie dano w zamian żadnych rekompensat. Podobnie jak wcześniejszy protest rolników, także i to zgromadzenie będzie legalne i zostało zgłoszone do władz miasta.

r e k l a m a

AgroUnia che wziąć udział w wyborach i współtworzyć rząd

Michał Kołodziejczak przekazał, że rolnicy mają dość polityków, którzy podejmują decyzje  dotyczące rolnictwa, ale bez udziału i wysłuchania racji gospodarzy. Rolnicy chcą to zmienić i pójdą po władzę.

Jestem przekonany, że po kolejnych wyborach nie będzie żadnego rządu beze mnie. Mam taką pewność i zrobię wszystko, żeby tak było. Nawet osoby, które wcześniej nas krytykowały za wchodzenie w politykę, dziś mówią: Michał, musimy w to wchodzić jeszcze bardziej, musimy tworzyć partię, bo oni nas nie słuchają – mówi dla money.pl Kołodziejczak.

Środowisko rolników, w ocenie lidera AgroUni, krytykuje PSL, ugrupowanie które miało bronić interesów rolników, i jej lidera Władysława Kosiniaka-Kamysza, za to, że w wystąpieniach medialnych zapomina o polskiej wsi, a o proteście rolników nawet nie wspomina.

Michał Czubak
Fot. arch. red.

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a