Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Skorzystaj

r e k l a m a

Partner serwisu

Rolnicy przerażeni. Złodzieje na potęgę kradną paliwa z ciągników i maszyn rolniczych

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Rolnicy przerażeni. Złodzieje na potęgę kradną paliwa z ciągników i maszyn rolniczych
Wiadomości Policja
Data publikacji 21.03.2022r.

Wysokie ceny paliwa sprawiają, że proceder kradzieży z maszyn rolniczych i innych pojazdów kwitnie. Tylko w ostatnim czasie policja zatrzymała kilka osób, które postanowiły skraść paliwa.

Nastoletni złodzieje

Nastolatkowie w wieku 17 i 19 lat zostali zatrzymani przez góreckich policjantów (woj. dolnośląskim). Młodzi złodzieje włamywali się do baków w ciężarówkach i maszynach rolniczych, a następnie spuszczali z nich paliwo.

r e k l a m a

- Do pierwszej kradzieży z włamaniem doszło w nocy z 22 na 23 lutego, wówczas sprawcy z baku pojazdu ciężarowego marki renault dokonali kradzieży 300 litrów oleju napędowego. Kolejne dwa włamania miały miejsce tydzień później. Wówczas sprawcy dokonali kradzieży 540 litrów oleju napędowego z samochodu ciężarowego marki scania oraz z maszyn rolniczych i przemysłowych - relacjonuje podkom. Ariel Bujak, oficer prasowy górowskiej komendy.

Straty wyliczono na ponad 3 tys. zł.

r e k l a m a

Łupem padło 200 litrów oleju

Kolejny przypadek kradzieży paliwa miał miejsce na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie (woj. warmińsko-mazurskie). Tam z kolei złodziejami okazały się osoby w wieku 24 i 35 lat. Ze zbiorników wolnostojących ukradli paliwo – 200 litrów.

W takcie czynności z zatrzymanymi ustalono również, że 24 latek ma na koncie inna kradzież – 100l oleju napędowego, 20l oleju przekładniowego i 15l płynu do spryskiwaczy o wartości ponad 700 zł.

Kradzież paliwa z maszyn i ciągników to plaga

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – dwuletnia prenumerata

Tygodnik Poradnik Rolniczy – dwuletnia prenumerata

Płacisz tylko

477,00 zł SPRAWDŹ

Nie tylko w Polsce problem jest z kradzieżą paliwa z pojazdów rolniczych. Także rolnicy z Niemiec muszą się mieć na baczności. Policja Meklemburgii-Pomorza Zachodniego informuje, że paliwo znika masowo.

Tylko podczas jednej nocy z paliwa ograbiono trzy ciągniki rolnicze. Było to na terenie farmy w Kowalz nieopodal Ticiono.

Na obszarze działania Inspektoratu Policji w Güstrow zgłoszono 6 przypadków kradzieży paliwa o łącznej wartości szkód około 2400 euro.

Michał Czubak
Fot. J. Nuckowski

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a